Premiera PS5 przesunięta? Sprawdzamy co się może dziać

ps5, pokaz ps5, playstation 5

Kiedy zadebiutuje PlayStation 5? Dotychczas myśleliśmy, że pod koniec 2020 roku…

Kiedy zagramy na PlayStation 5? Na takie pytanie jeszcze do niedawna z pełnym przekonaniem mogliśmy pisać, że pod koniec 2020 roku. Plotki mówiły nawet o październiku 2020, więc nextgeny mogły być tuż za pasem. Tymczasem część informacji wskazuje na to, że PS5 jednak zadebiutuje w 2021 roku.

Co powoduje konsternację graczy? Okazuje się, że z oficjalnej strony PlayStation zniknęła informacja na temat daty premiery PS5. Gdy jednak Polacy wejdą na naszą stronę to zobaczą, że dalej widnieje tam informacja o treści: Premiera w okresie świątecznym 2020 r.

Czytaj też: Koniec gier w pudełkach w 2022 roku zdaniem CEO studia od Elite Dangerous

Gdy jednak postanowimy odwiedzić amerykańską lub brytyjską wersję strony to okaże się, że data wyparowała. Nie mamy właściwie żadnej konkretnej daty, jednak nie wydaje się, aby premiera PS5 miała odbyć się później niż w 2021 roku.

Czy jest coś co przemawia za tym, że premiera odbędzie się jednak w 2020 roku? Na pewno uwagę zwraca to, że amerykańska czy brytyjska wersja strony to po prostu jej najnowsza wersja ozdobiona padem DualSense. Możliwe, że nie podawano w animacji z padem daty premiery konsoli, bo jakaś jej dokładniejsza data miała zostać pokazana 4 czerwca podczas pokazu gier na PS5. Ten jednak został odwołany, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News