Reklama

Premiera PS5 w Polsce zagrożona. Opóźnienia i braki magazynowe możliwe

ps5, sony

Sony może mieć problem z dostarczeniem PS5 na wszystkie rynki. Coraz częściej słyszymy o scenariuszu, który wskazuje na późną premierę.

Kiedy zadebiutuje PS5? Według oficjalnej informacji – w okresie świątecznym 2020. Przecieki wskazują za to na premierę w listopadzie. Tylko może się okazać, że wtedy konsolę dostaną tylko mieszkańcy Ameryki Północnej.

Realny staje się scenariusz, w którym do Europy trafia niewystarczająca ilość sztuk konsoli. Fabryki Sony podobno w bardzo szybkim tempie składają konsole, ale to nie wystarcza. Teraz złe wieści sugeruje zmieniona informacja w brytyjskiej wersji witryny PlayStation

Czytaj też: Mamy najnowsze rendery Redmi Note 10

Oficjalna witryna PS5 nie mówi już o premierze na okres świąteczny 2020 a na „późny 2020”. Być może zatem przecieki o listopadzie wskazują na to, że to jest data premiery konsoli, ale tylko na wybranych rynkach. Pozostała reszta świata będzie musiała zaczekać.

Przecieki wskazują również na to, że i Microsoft może nie dostarczać odpowiedniej liczby sztuk swojej konsoli. Czyli zapewne niektórzy w Polsce mogą zagrać na nowej generacji konsol nawet w 2021, bo dopiero wtedy zdążą kupić sprzęt.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News