Reklama
aplikuj.pl

Premiera serii Redmi K60 zbliża się wielkimi krokami

Redmi K50

O smartfonach Redmi K60 słyszymy już od jakiegoś czasu, ale do tej pory Xiaomi nie podzieliło się z nami żadnymi szczegółami dotyczącymi ich premiery. Nowy plakat co prawda również nie ujawnia zbyt wiele, ale przynajmniej wskazuje na rychły debiut.

Na oficjalnym koncie Redmi na Weibo udostępniono zapowiedź serii K60, zdradzając, że smartfony skupione będą na ultrawysokiej wydajności. Pokrywa się to z dotychczasowymi przeciekami, wskazującymi, że na ich pokładzie znajdzie się układ Snapdragon 8 Gen 2. Co ciekawe, ma on napędzić model podstawowy, podczas gdy Pro sięgnie po chipset Snapdragon 8+ Gen 1. Może być to jednak podyktowane chęcią upchnięcia w tym modelu większej liczby innowacji bez zbytniego podbijania ceny.

Tak czy inaczej, wydaje się, że premiera Redmi K60 zbliża się wielkimi krokami i spekuluje się, że wydarzenie odbędzie się już na początku 2023 roku. Niektórzy nawet wskazują końcówkę grudnia, co również jest prawdopodobne.

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, tutaj wspomina się o obsłudze ładowania 67 W i Androidzie 13 z nakładką MIUI 14. Podstawowy Redmi K60 ma być też wyposażony w  płaski 6,67-calowy panel OLED o rozdzielczości 2K. W ekranie zostanie też umieszczony skaner linii papilarnych i 16-megapikselowy aparat do selfie. Informacji nie ma więc zbyt wiele, ale warto jeszcze wspomnieć, że wedle plotek, ma pojawić się jeszcze jeden model – Redmi K60e. Ten napędzany będzie przez układ Dimensity 8200, działać będzie pod kontrolą Androida 12 z MIUI 13 oraz obsłuży ładowanie 120 W.