Reklama
aplikuj.pl

Premiera smartfonów OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro. Co kryją w sobie te modele?

OnePlus przedstawił dwa nowe smartfony OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro. Czego mamy się po nich spodziewać?

OnePlus 9

OnePlus poczynił ogromny krok w fotografii mobilnej dzięki współpracy z firmą Hasselblada. Aparat główny w tym modelu ma rozdzielczość 48 Mpix, jednak cuda mają się dziać dopiero w utraszerokokątnym obiektywie 50Mpix, ten sam obiektyw znajdziemy też w wersji 9 Pro. Dzięki specjalnej konstrukcji zniekształcenia występujące na krawędzi zdjęcia mogą zostać zredukowane nawet do 1%, dla porównania w innych smartfonach z takim obiektywem mogą wynosić 10-20%. Aparat główny wyposażono w sensor Sony IMX689 o wielkości 1,43 „, możliwość zapisu zdjęć w 12-bitowym formacie RAW. Do tego mamy podwójne natywne ISO i potrójny HDR. Dodano również funkcję tilt-shift, która pozwala oddać efekt miniatury na zdjęciach. Całość uzupełnia dodatkowy aparat monochromatyczny pełniący funkcję czunika głębi ostrości. Kamera z przodu ma natomiast 16 Mpix.

Aparat główny w OnePlus 9 pozwala na rejestrowanie filmów w jakości 8K z 30-klatkami na sekundę, przy 4K jest to 30/60 a nawet 120 klatek na sekundę. Z wykorzystaniem aparatu ultraszerokokątnego można tworzyć wideo poklatkowe nawet w ruchu. Dzięki dodatkowym funkcjom wideo będzie można nagrywać nawet przy słabym oświetleniu.

Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,55 cala z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz i jasność maksymalną na poziomie 1100 nitów. W OnePlus 9 znajdziemy system OxygenOS bazujący na Androidzie 11.

Jeśli zaś chodzi o procesor, w tym modelu znalazł się Qualcomm Snapdragon 888 5G obsługujący oczywiście sieć najnowszej generacji. Do wyboru będą dwie wersje pamięci: 8GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej, a także 12GB i 256 GB RAM/256 GB pamięci wewnętrznej. Model zoptymalizowano pod kątem wydajności, by użytkownik nie tylko mógł korzystać z płynnego działania podczas codziennych czynności, ale również podczas gier.

W tym pomaga specjalny tryb Pro Gaming. Po jego włączeniu można cieszyć się grami bez uciążliwych powiadomień z aplikacji, komunikatorów czy informacji o połączeniach.Zadbano także o wysokiej jakości dźwięk dzięki Dolby Atmos.

Wersje OnePlus 9 kierowane na Amerykę Północną i Europę wyposażono w bezprzewodowe ładowanie Qi do 15 W. Sama bateria ma pojemność 4500 mAh i obsługuje ładowanie przewodowe mocą 65W. Dzięki ulepszonej konstrukcji baterię od 1 do 100% naładujemy w zaledwie 29 minut.

OnePlus 9 będzie dostępny w trzech kolorach: Winter Mist, Arctic Sky i Astral Black.

OnePlus 9 Pro

W przypadku obu modeli różnic nie ma aż tak dużo. Również w wersji Pro znajdziemy system operacyjny OxygenOS bazujący na Androidzie 11, a także procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G w dwóch konfiguracjach pamięci 8GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej, a także 12GB i 256 GB RAM/256 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli chodzi o rdzenie dostajemy: jeden rdzeń Cortex-X1 (2,84 GHz) dla najwyższej wydajności, trzy rdzenie Cortex-A78(2,42 GHz) i cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A55 (1,8 GHz).

Nie zabrakło trybu Game Pro, który pozwoli cieszyć się płynnymi grami bez opóźnień z większa ilością klatek na sekundę, bo odblokowuje pełną moc procesora i karty graficznej.

Bateria również ma pojemność 4500 mAh i do pełna naładujemy ją w 29 minut. Zastosowano tutaj system Warp Charge 50 Wireless, który jest obecnie najszybszą technologią jeśli chodzi o bezprzewodowe ładowanie. Jak podaje OnePlus przewyższa on nawet większość przewodowych systemów ładowania, bo do pełna naładujemy telefon w zaledwie 43 minuty.

Z przodu znajdziemy kamerę 16 Mpix tak jak w zwykłej wersji. W przypadku kamer z tyłu mamy ponownie Aparat główny 48Mpix, ultraszerokokątny 50Mpix, mono 2Mpix, ale pojawia się również teleobiektyw 8Mpix pozwalający na 3,3-krotny zoom optyczny, czego nie znajdziemy w OnePlus 9. Choć aparat główny wydaje się taki sam, ten w OnePlus 9 Pro ma sensor Sony IMX789 zamiast IMX689.

OnePlus 9 Pro będzie można kupić w trzech kolorach: Morning Mist, Pine Green i Stellar Black.

OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro ceny i dostępność

Nie wiemy jeszcze, czy w Polsce będą dostępne wszystkie warianty pamięci. Wiemy za to, że OnePlus 9 w wersji 8/128 GB będzie kosztować 3 349 zł. OnePlus 9 Pro w wersji 8/128 GB został wyceniony na 4 299 zł, a 12/256 GB 4 699 zł.

W przyszłym tygodniu obserwujcie nasz portal, bo przygotowujemy testy obu smartfonów.