Reklama

Elektryczny SUV C40 Recharge Volvo zadebiutował

Elektryczny SUV C40 Recharge Volvo, C40 Recharge, C40 Recharge Volvo

Volvo dorzuciło coś od siebie na rynek BEV, organizując premierę nowego modelu. Oto elektryczny SUV C40 Recharge od Volvo.

Elektryczny SUV C40 Recharge

Volvo C40 Recharge jest wyjątkowe dla producenta przede wszystkim dlatego, że to pierwszy model zbudowany od podstaw z myślą o elektrycznym układzie napędowym. Pierwszy, ale oczywiście nie ostatni, bo Volvo już ogłosiło, że do 2030 roku planuje sprzedawać tylko samochody elektryczne.

C40 Recharge dołączył tym samym do elektrycznego XC40 Recharge Volvo, jako model “posiadający wszystkie zalety nadwozia typu SUV, ale będący niższym i bardziej eleganckim”. Opiera się na platformie CMA, oferuje bardzo wysokiej jakości wnętrze i zaawansowane technologie na czele z systemem opracowanym wspólnie z Google na bazie Androida.

Jeśli chodzi o układ napędowy, Volvo C40 Recharge jest wyposażone w dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, który napędza 78 kWh akumulator, zapewniający do 420 km zasięgu na jednym ładowaniu. Wiemy, że C40 Recharge będzie wspierał aktualizacje OTA po premierze i trafi do produkcji jesienią tego roku i będzie produkowany wraz z XC40 Recharge w fabryce Volvo Cars w Gandawie w Belgii.