Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2022

premiery gier

Czerwiec okazuje się kolejnym miesiącem, w którym nie możemy liczyć na wielkie hity. Powoli jednak coś się zmienia i na kilka produkcji warto zwrócić szczególną uwagę. Nawet na tę, z której kiedyś żartowano! Oto najciekawsze premiery gier czerwca 2022.

Diablo Immortal – 2 czerwca

Kto by się spodziewał, że tak znienawidzony tytuł ostatecznie będzie produkcją, nad którą warto będzie się pochylić? Tytuł od Blizzarda nie dość, że znacznie urósł od czasu pierwszej zapowiedzi, przeszedł dziesiątki testów, z których płyną pochwały, to jeszcze do tego okazuje się, że otrzyma wersję przeznaczoną na komputery PC! Oczywiście, nie będzie to Diablo 4, na które tak bardzo czekamy, ale kieszonkowa wersja, którą warto będzie sobie raz na jakiś czas włączyć, gdy pod ręką nie będzie poważnego sprzętu do grania. Bo telefon chyba macie?

SpellForce 3 Reforced – 7 czerwca

„Jest rok 518. Rebelia buntowniczych magów, znana jako Wojny Magów, została brutalnie stłumiona przez Koronę. Było to jednak pyrrusowe zwycięstwo. Całe krainy popadły bowiem w anarchię, uchodźcy przemierzają ziemie w poszukiwaniu schronienia, zaś tajemnicza, zabójcza choroba, zwana „krwawą gorączką”, bardzo szybko się rozprzestrzenia.

W takich chwilach ludzie kurczowo chwytają się najmniejszych oznak nadziei. Światło Cnoty, dowodzone przez charyzmatycznego Rondara Lacaine’a, za wszelkie nieszczęścia obwinia magów. Według nich tylko drugie nadejście Aonira, ojca wszystkich bogów, przywróci Eo dawną świetność.”

Brzmi jak RPG pełną gębą? A to jeszcze nie wszystko, bo SpellForce po raz kolejny łączy rozgrywkę RPG i RTS oddając w ręce graczy niezwykły miks gatunkowy. Tytuł zdobył uznanie na komputerach PC, a teraz zmierza na konsole!

Mario Strikers: Battle League – 10 czerwca

W końcu odkurzę Switcha. Od dłuższego czasu żaden z tytułów ekskluzywnych na tę konsolę nie zdobył mojego zainteresowania i wciąż czekam na Bayonettę 3 czy nowe Mario+Kórliki. Ale na szczęście Nintendo ogłosiło jeszcze Mario Strikers: Battle League. W tej produkcji będziemy grać w piłkę nożną postaciami znanymi ze świata Mario. Ostatnia odsłona pojawiła się jeszcze w 2007 roku, więc fani musieli długo czekać.

The Quarry – 10 czerwca

Autorzy Until Dawn i serii horrorów The Dark Pictures powracają ze swoją nową grą, której poziom rozbudowania przypominać będzie to, co widzieliśmy w Until Dawn. Supermassive Games tym razem zabierze nas na letni obóz (klasyk…), gdzie nie wszystko jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Będzie strasznie i jak zwykle to my będziemy decydować o losach bohaterów.

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei – 10 czerwca

W końcu gracze pecetowi będą mogli odkryć przygody Nathan Drake’a i jego przyjaciół. Pecetowe wydanie Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei zawierać będzie gry Uncharted 4 Kres Złodzieja oraz Uncharted Zaginione Dziedzictwo. Jeśli się Wam spodoba – do poznania pozostałych gier będziecie potrzebowali PlayStation 3/4/5 i PlayStation Vita.

Wreckfest – 21 czerwca

Małe przypomnienie o Wreckfest! Tytuł jakimś cudem zmierza na małą konsolkę Nintendo! Jak Switch uciągnie tak zaawansowane zniszczenia? Jestem bardzo ciekawy! Plotki mówią o tym, że studio odpowiedzialne za Wreckfest pracuje nad Stuntfest – bardziej zwariowaną wersją gry, w której powrócą minigry z wystrzeliwaniem kierowcy, które pojawiły się w serii FlatOut.

Outriders: Worldslayer – 30 czerwca

Dodatek do polskiej produkcji pojawi się pod koniec czerwca. Czy za pomocą tego rozszerzenia uda się przyciągnąć do siebie graczy, którzy porzucili tytuł? Konkurencja w postaci Destiny jest silna, ale Polacy zdają się mieć plan na drugie życie tytułu.

Rabbids: Party of Legends – 30 czerwca

Niespodziewana na naszym rynku premiera! Rabbids: Party of Legends miało być grą, która powstaje z myślą o chińskim rynku. Okazało się jednak, że proces produkcji przebiegał tak sprawnie, a ostateczny efekt bawi wszystkich, że nie ma sensu ograniczać się tylko do jednego kraju. Lokalna premiera Kórlików nastąpi pod koniec czerwca.