Reklama
aplikuj.pl

Zapomnijcie o znanej dacie premiery Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5, Mi Pad 5, specyfikacja Xiaomi Mi Pad 5, premiera Xiaomi Mi Pad 5

Menadżer produktu Wang Teng Thomas dał znać internautom na Weibo, że Xiaomi Mi Pad 5 nie zadebiutuje w tym miesiącu. Pozostaje więc pytanie, jeśli nie w tym miesiącu, to kiedy?

Kiedy doczekamy się premiery Xiaomi Mi Pad 5?

Na szczęście @王腾Thomas nie pozostawił nas bez niczego, bo jednocześnie wyjawił, że premiera nowego Xiaomi Mi Pad 5 odbędzie się w drugiej połowie 2021 roku, co sugeruje nam pojawienie się urządzenia dopiero w lipcu, choć i tak nie powinniśmy uważać tego za coś pewnego.

Czytaj też: Może się okazać, że sporo modeli Xiaomi i Redmi nie dostanie MIUI 13

Mówi się, że seria Xiaomi Mi Pad 5 będzie sprowadzać się do dwóch wariantów – Xiaomi Mi Pad 5 i coś z wyższej półki, czyli Mi Pad 5 Pro, choć nie wyklucza się również dodatkowego, trzeciego modelu. Wersja bardziej wypasiona, czyli Pro ma posiadać ekran LCD o rozdzielczości 2K z częstotliwością odświeżania 120 Hz i responsywnością na nasz dotyk rzędu 240 Hz. Dodatkowo wesprze 4096-poziomową kontrolę dotyku oraz technologię In-Cell, dzięki czemu wyświetlacz będzie jeszcze płynniejszy. Całość w Mi Pad 5 Pro dopełni wydajny układ MediaTek Dimensity 1200.

Czytaj też: Lenovo Tab M10 5G niespodziewanie ujawniony

Xiaomi Mi Pad 5 został dodatkowo niedawno certyfikowany, dzięki czemu światło dzienne ujrzała informacja, że na swoim pokładzie będzie miał 8520 mAh baterię. Plotki na jego temat wskazują, że urządzenie będzie używać specjalnej nakładki graficznej MIUI od Xiaomi, która to będzie miała nowy interfejs z obsługą gestów na pełnym ekranie. Oprócz tego Mi Pad 5 ma być zasilany przez układ Snapdragon 870, a sam tablet może posiadać również wsparcie dla obsługi rysika.

Nazwy kodowe tych trzech urządzeń to kolejno „Nabu”, „Enuma” i „Elish”, a według doniesień, nie wszystkie urządzenia z tej serii będą działać w sieci komórkowej piątej generacji.