Prezes Nintendo of America zna powód, dla którego RDR 2 nie ma na Switchu. Trzeba przyznać, że jego tłumaczenie to mistrzowski pokaz PR.

Prezes Nintendo of America jakiś czas temu udzielił wywiadu, w którym odpowiedział na pewne zaskakujące pytanie. Dlaczego Red Dead Redemption 2 nie ma na Nintendo Switch? Zdaje się, że każdy w miarę obeznany z technologią gracz jest doskonale świadomy tego, jak słaby jest Switch. Gry Rockstar Games są naprawdę wymagającymi potworami, z którymi czasem i nawet zwykłe wersje PlayStation 4 i Xboksa One mają problemy.

Innego zdania jest natomiast Reggie Fils-Aime. Jego zdaniem winny jest tutaj czas, kiedy zaczęto projektować Red Dead Redemption 2. Produkcja trwała wiele lat, nawet kiedy o Switchu jeszcze nikt nie myślał. Po jego zapowiedzi pewne było, że Rockstar już zbyt mocno jest posunięty w produkcji, aby stworzyć kolejną wersję gry. Reggie przyznaje również, że bardzo by chciał zobaczyć RDR 2 na Nintendo Switch. Cóż, mi się wydaje, że Pstryk miałby nawet problem z uruchomieniem poprzedniej odsłony gry.

Czytaj też: Nie tylko Epic Store. Platforma Robot Cache ogłosiła szereg nowych gier

Źródło: gamespot.com; grafika: geektyrant.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej