Odrobina innowacyjności jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Zasilacz Prime AirTouch spod loga Seasonic to potwierdza, oferując tak wiele ciekawych rozwiązań, że sam nie wiem od czego zacząć.

Najpierw więc weźmy się za tradycyjne parametry. Na ten moment do sprzedaży powoli zmierza model Prime AirTouch o mocy 850 W w tradycyjnym formacie ATX. Jest to konstrukcja w pełni modularna z certyfikatem 80 Plus Gold, na którą producent daje aż 12 lat gwarancji. Według Seasonic zasilacz utrzymuje 90% efektywność przy 50% obciążeniu, a wahania napięcia na liniach oscylują w granicy 0,5%. Całość zamknięto w sprawiającej naprawdę dobre wrażenie obudowie w kolorze czerni i czerwieni.

Teraz czas na te wszystkie innowacyjności, które dołączono do Prime AirTouch. Mowa o manualnym przycisku zmiany wydajności wentylatora na 5 trybach, które są powiązane z kolorem podświetlenia. Jednak przy poniżej 40% obciążeniu możemy być pewni, że wentylator pozostanie w bezruchu i przedmucha wnętrze dopiero wtedy, kiedy obecne na laminacie czujniki to zasygnalizują. Z nowości mamy również do czynienia z dołączonym w zestawie testerem zasilaczy, złączach obróconych o 180 stopni oraz adapterze SATA 3.3 (użytecznym przy nowoczesnych dyskach twardych).

Wszystko to dopełnia nowe rozwiązanie w kwestii samej budowy Prime AirTouch. Mowa o połączeniu laminatu (PCB) i panelu z przewodami za pomocą miedzianej płyty. Ma to zapewniać odporność na ewentualne błędy przy podpinaniu przewodów i (co ważniejsze) usprawnia stabilność napięcia wychodzącego. Obecność komponentów najwyższej jakości jest oczywiście w cenie.

Źródło: Guru3d

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej