Reklama

Jak długo jeszcze potrwają problemy z dostępnością PlayStation 5?

Sprzedaż konsol PlayStation 5, Sprzedaż konsol PlayStation 5, Sprzedaż PlayStation 5przez Sony

Od premiery PlayStation 5 minęło już kilka miesięcy, a konsola nadal jest trudno dostępna. Na stornach sklepów pojawiają się informacje o rychłej dostawie, która zwykle obejmuje tak niewiele sztuk, że i tak dla każdego nie wystarcza. Jak długo jeszcze potrwa taki stan?

Problemy z dostępnością PlayStation 5 potrwają do… przyszłego roku

Czekacie by bezproblemowo i od ręki zakupić PS5? Cóż, jeszcze poczekacie. Ze względu na ogromne zainteresowanie konsolą i braki w podzespołach Sony nie jest w stanie nadążyć z produkcją. Jim Ryan, szef marki PlayStation zapowiedział, że problemy z zakupem PlayStation 5 potrwają przynajmniej do 2022 roku. Wydaje się, że początek przyszłego roku jest tutaj najbardziej optymistycznym wariantem, bo niektórzy eksperci sądzą, że do powrotu rynku do normalności potrzeba jeszcze przeszło roku.

Wygląda więc na to, że nie ma co się nastawiać na zakup PS5 w najbliższym czasie, a nawet na Boże Narodzenie. Być może, jeśli teraz zapiszecie się do jakiejś kolejki może uda się zdobyć sprzęt za kilka miesięcy, a może nie? Sony zaznacza, że choć robi wszystko co może, to nie są w stanie wpłynąć ani na liczbę dostaw podzespołów ani na ich termin.