WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Procesory Ryzen 2. generacji jeszcze tańsze?

Po premierze Intel Core 9. generacji AMD nie może stać i patrzeć bezczynnie, dlatego to całkiem prawdopodobne, że firma obniży cenę procesorów Ryzen Pinnacle Ridge z drugiej generacji.

To wynika przynajmniej z listy, jaką udostępnił niedawno serwis Techspot. Ten twierdzi, że AMD zdecyduje się na 5, a może nawet 10% obniżki cen swoich najnowszych procesorów. Jest to poniekąd rozważny krok, ponieważ na premierę Ryzen 3. generacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, a sam rynek CPU stanie się bardzo zatłoczony po oficjalnym debiucie nowych układów od Intela. Nastąpi to już 19 października.

Procesory Ryzen 2. generacji jeszcze tańsze?

Oczywiście Intel zaszalał tradycyjnie ze swoimi cenami i najmocniejszego i9-9900K wycenił o ponad połowę drożej, niż AMD swojego Ryzena 2700X, ale i tak wydajność robi swoje. Jednak dla racjonalnych konsumentów kilka procent wydajności w grach nie jest warte kilkudziesięciu dolców, a pod samym kątem rdzeni AMD prezentuje się nader okazale. Nawet pomimo ostatnich problemów z dostawami Intela, które w okropny sposób zawyżają ceny wszystkich układów. Pokazuje to najlepiej wspomniany wyżej przykład:

Czytaj też: i9-9900K vs 2700X – 12% wydajności za 166% ceny

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: Techspot via TechPowerUp