Reklama
aplikuj.pl

Procesory Ryzen 5000 na X370. ASRock przeciera szlaki na rynku

Procesory Ryzen 5000 na X370, ASSRock

Niedawny przykład testu Ryzen 9 5950X na A320 potwierdził, że procesory Ryzen 5000 na chipsetach 300 mają sens. Wtedy zastanawialiśmy się, dlaczego to zresztą tylko płyty A320 dostawały stosowne BIOSy, zapewniające tę kompatybilność, ale teraz możemy już przestać. ASRock wyprzedził konkurencję, sprawiając, że procesory Ryzen 5000 na X370 mogą zadziałać, dzięki oficjalnej aktualizacji.

Procesory Ryzen 5000 na X370 już „oficjalnie”

Zamieszanie z kompatybilnością nowych procesorów AMD z płytami głównymi AM4 z chipsetami z serii 300 trwa tak naprawdę od premiery Ryzenów 5000. Wszystko przez to, że AMD zablokowało to wsparcie przez ograniczenia obecnych na nich układach BIOS, ale producenci i tak próbowali jakoś to ograniczenie obejść. Teraz ASRock dokonał tego z udziałem płyty X370 Pro 4, która wymaga do tego aktualizacji oficjalnego już BIOSu.

Czytaj też: NVIDIA rozwinęła DSR z dodatkiem sztucznej inteligencji. Efekt? DLDSR i jeszcze wyższa jakość obrazu

Ten zapewnia wsparcie dla procesorów Renoir oraz Vermeer, usuwając jednocześnie kompatybilność z Bristol Ridge. Na ten moment nie wiadomo, co powie na taki ruch AMD, ale wedle ASRocka teraz tak naprawdę wszystko zależy od „Czerwonych”. Poniekąd sugeruje to zniesienie sztucznych ograniczeń nakładanych przez AMD, które zapewne chce chronić sprzęt klientów przed ewentualnymi problemami.