Reklama

Co z procesorami Intel Rocket Lake-S? Kiedy premiera?

Pozostaje nam mieć nadzieję, że procesory Rocket Lake-S będą ostatnimi układami Intela do desktopowych komputerów, które skorzystają z 14 nm procesu technologicznego. Co więc z ich premierą?

Przybliżona premiera procesorów Rocket Lake-S

Rodzina procesorów Intel Rocket Lake-S ma zostać wprowadzona na rynek w grudniu lub styczniu 2021 roku, na co wskazuje nam 10-tygodniowe okno debiutu, jakie wyznaczyła sobie firma.

Już teraz wiemy, że Intel Rocket Lake-S będą zgodne z gniazdami (LGA1200), a więc z obecnie dostępnymi płytami głównymi z serii 400. Wśród nich są te modele, które były reklamowane jako „gotowe sprzętowo” dla PCIe Gen4 i to właśnie te w pełni wykorzystają interfejs z procesorami Rocket Lake-S. Oczywiście Intel planuje również wypuścić nową falę płyt głównych z serii 500.

Intel Rocket Lake-S będzie wyposażony w nową architekturę rdzenia (ponoć Cypress Cove) i grafikę Intel Xe Gen12 (Xe-LP). Względem poprzednich procesorów, czyli Comet Lake, te układy przyniosą ulepszenia po stronie grafiki oraz pamięci masowej przez wsparcie PCIe 4.0.

Czytaj też: Znamy datę premiery Snapdragon 875
Czytaj też: Samsung Galaxy Note 20 Ultra zawodzi w DxOMark
Czytaj też: Słuchawki Apple AirPods Studio sprawiły, że sklepy chowają inne słuchawki

Mówi się (via Videocardz), że flagowym procesorem będzie ten w konfiguracji 8-rdzeniowej i 16-wątkowej z TDP na poziomie 125 W. To dziwne, jako że obecny flagowy procesor LGA1200 (i9-10900K) ma 10 rdzeni i 20 wątków.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News