Jak wygląda produkcja bombowców B-21 Raider?

produkcja bombowców B-21 Raider?

Ujawniono właśnie, jak obecnie wygląda produkcja bombowców B-21 Raider, których dwa egzemplarze są składane w zakładach Northrop Grummana w Palmdale w Kalifornii.

Produkcja bombowców B-21

O B-21 Raider słyszeliśmy po raz pierwszy w lutym 2016 roku, kiedy to ogłoszono zwycięzcę kontraktu na bombowca strategicznego nowej generacji typu Stealth. Jego projektowanie zakończono pod koniec 2018 roku i choć plany zostały opóźnione o pół roku (pierwszy lot obędzie się nie w grudniu tego roku, a w pierwszej połowie następnego), to nadal są szanse, że bombowce B-21 wejdą do służby do 2027 roku.

Najnowszy bombowiec lotnictwa USA B-21 wkrótce odbędzie swój dziewiczy lot

Ostatnio Siły Powietrzne USA poinformowały, że dwa egzemplarze są już w produkcji, a wedle dyrektora biura Air Force Rapid Capabilities Office “[…] jeden z nich zaczyna przypominać bombowiec“. To z kolei najpewniej oznacza, że najbardziej rozwinięty egzemplarz doczekał się już połączenia kadłuba ze skrzydłami. Czyżby więc niskoseryjna produkcja w 2022 roku nie została opóźniona?

Mają one zastąpić większość jednostek z wyjątkiem liczącego ponad 60 lat B-52H Stratofortress. Bombowce Northrop Grumman B-21 Raider mają mieć możliwość lotu zarówno z konwencjonalnymi pociskami, jak i termojądrowymi bombami.