Produkcja podzespołów Switcha do zatrzymania. Switch Pro nadchodzi?

switch pro

Kolejne informacje na temat planów Nintendo. Nintendo Switch Pro może być tuż za rogiem.

Przecieki na temat Nintendo Switch Pro przybierają na sile. Tym razem informatorzy donoszą o planach NVIDII dotyczących produkcji procesora Tegra X1 Mariko.

Switch Pro – Tegra X2?

Ostatnie doniesienia dziennikarzy Bloomberga wskazują na to, że Samsung już ma podpisaną umowę na produkcję ekranów do nowego Switcha, które mają mieć 0,5 cala więcej i być panelami OLED.

Teraz wieści otrzymujemy od informatorów zajmujących się NVIDIĄ. To właśnie ten producent kart graficznych (choć firma zajmuje się także wieloma innymi dziedzinami rynku) stworzył Tegrę X1, która napędza Nintendo Switch.

Informator donosi, że NVIDIA ma przerwać produkcję Tegry X1 jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że jest to czip zasilający zarówno tradycyjny jak i model Lite Switcha. Może to zatem wskazywać na to, że aktualne Switche nie będą już produkowane i przyjdzie następca.

Pojawiają się również przecieki na temat tego co zmieni nowa moc urządzenia. Nie powinniśmy myśleć o nowym Switchu jako nowej generacji, a po prostu o ulepszonej wersji poprzednika. Nowy czip pozwoli na więcej klatek na sekundę oraz wyższe rozdzielczości. Sama ilość efektów w grach może się nie zmienić.