Reklama
aplikuj.pl

Progi zadowolenia na OLX, czyli nowy system oceniania sprzedających

regulamin olx

Chcąc zmniejszyć ilość oszustw OLX wprowadza zmiany w systemie oceniania sprzedających. Progi zadowolenia z usługi pokażą, czy sprzedawca jest godny zaufania i czy klienci byli zadowoleni z transakcji.

Progi zadowolenia na OLX

OLX wprowadzi kolejny element, który pozwoli na weryfikowanie, czy warto przeprowadzić transakcję z danym sprzedawcą. W serwisie pojawią się progi zadowolenia, za pomocą których określimy, czy jesteśmy zadowoleni ze sprzedającego, czy nie. Oczywiście by uniknąć nadużyć oceny będą weryfikowane. Dzięki nim na karcie sprzedawcy zobaczymy pasek postępu, który odzwierciedli przyznane przez klientów oceny. Co istotne, wynik opracowany przez specjalny algorytm będzie zawsze widoczny, a sprzedawca nie będzie w stanie go ukryć.

Na razie progi zadowolenia będą dostępne jedynie w kategoriach: Elektronika, Sport i hobby, Dom i Ogród, Moda oraz Dla dzieci. Jeśli zaś sprzedający nie otrzymał żadnych ocen również zostaniemy o tym powiadomieni. Z czasem możliwość takiej oceny pojawi się też w innych kategoriach.