WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Program mentorski FirstShot Games pomoże Wam w zdobyciu pracy w branży growej

Program mentorski FirstShot Games może być przepustką do pracy w branży growej. Czego nauczycie się, biorąc w nim udział?

Emily Buck jeszcze do niedawna szczyciła się stanowiskiem “designera narracji” w Telltale Games. Jak wiemy, losy firmy potoczyły się fatalnie i masa uzdolnionych pracowników była zmuszona znaleźć sobie nowe zajęcia. Emily postanowiła przekuć swoje doświadczenie na pomysł na biznes. Dzięki niej otrzymanie posady “writera” w branży growej jest teraz łatwiejsze. Deweloperzy gier niemalże jednogłośnie podkreślają, że aby dostać się do branży, trzeba pokazać jakiś projekt. W tym właśnie ma pomóc inicjatywa FirstShot Games.

Uczestnictwo w FirstShot Games podzielone jest na dwa konta. Jeśli nie chcemy płacić to i tak możemy przystąpić do programu. Powinniśmy wtedy w ciągu roku wykonać krótką grę z wykorzystaniem Unity, Twine czy Google Drive Suite. Gra nie powinna być dłuższa niż dwie godziny. Buck zajmie się promocją gier i opublikowaniem ich na Steamie oraz itch.io. Jeśli zdecydujemy się jednak na zapłacenie za drugi typ konta (5 dolarów), to otrzymamy dostęp do bazy danych artykułów oraz narzędzi przydatnych przy pisaniu fabuły gry.

Czytaj też: Mod do Wiedźmina 3 na lepsze twarzy zachwyca jakością wykonania

Źródło: gameluster.com