Podejrzewa, że większość z Was kojarzy Project Ara. Był to pomysł od Google na modułowy smartfon, w którym można by wymieniać dowolne części. Okazuje się jednak, że został on zawieszony.

Jest to ciekawy krok, ponieważ na konferencji w maju firma zaprezentowała szereg partnerów projektu oraz zapowiedziała wydanie edycji deweloperskiej na początku jesieni. Zatrzymanie prac jest więc potężnym krokiem w tył. Rzecznik Google nie komentuje tej sprawy.

Mimo tego wydaje się, że współpraca z partnerami może pozostać. Firma sama może nie wydać telefonu, ale może to zrobić jakaś inna, która wykupi licencję. Najbardziej prawdopodobny jest jeden z partnerów, bowiem oni dokładnie znają tę sprawę.

Modułowe smartfony wywołały ogromny entuzjazm w środowisku technologicznym. Miały one pozwolić na zwiększenie żywotności urządzeń, zmniejszenie odpadów elektronicznych, czyli także na ochronę środowiska. Natomiast producenci mają na uwadze takie wady jak brak poręczności, ciężkie do wykonania moduły oraz wysokie koszty produkcji. Jak widać, nawet Google nie podołało tym przeszkodom.

Źródło: http://uk.reuters.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!