WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Prosta platyna w Assassin’s Creed Valhalla dzięki nowej łatce gry

Prosta platyna w Assassin’s Creed Valhalla dzięki nowej łatce gry

Łowcy trofeów mogą świętować. Mają oni teraz zdecydowani ułatwione zadanie.

Aktualnie wiele gier oferuje nam możliwość przeniesienia postępów z jednej generacji konsol na drugą. Upgrade gry to ukłon w stronę konsumenta, ale łowcy trofeów mieli z nim pewien problem.

Czytaj też: PS5 nagrywa Was, gdy zdobędziecie trofeum i teraz trochę wstyd
Czytaj też: Multiplayer Cyberpunk 2077 – temat powraca wraz z bugami
Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla na słabym Xbox Series S jednak w 60 fps!

Wersja PS4 a PS5

Jest kilka gier, które możemy kupić na PS4, a gdy zakupimy już PS5 – kontynuować zabawę poprzez darmową kopię przeznaczoną na nową generację konsol. Pojawił się jednak pewien problem, bo nasze trofea się w takiej sytuacji nie przenoszą się. Osoby polujące na platyny musiały zatem dwa razy przejść grę jeśli chciały mieć trofea również na PS5. Dla takich osób nie było to wielkim problemem, bo i tak już znali produkcję i szło szybko. Tylko co jeśli gramy w giganta od Ubisoftu…

Czytaj też: Resident Evil Revelations 3 powstaje i skupia się na małej konsolce
Czytaj też: Skyrim w 60 fps na Xbox Series dzięki… modowi na konsoli
Czytaj też: Dostawy PS5. Kiedy spodziewać się nowych sztuk?

Valhalla tu i tam

Przechodzenie Assassin’s Creed Valhalla tak, aby zdobyć platynę to robota na ponad setkę godzin. Jak nie dwie. Do tego, jeśli byliśmy w trakcie zabawy na PS4 i przeszliśmy na PS5 to nie dostawaliśmy trofeów za np. misje, które przeszliśmy wcześniej na PS4. Na szczęście – jest rozwiązanie.

Dzięki platformie Ubisoft Connect nasze postępy w trofeach z PS4 zapisują się na serwerach Ubisoftu. Zatem, gdy przejdziemy na PS5 z Asasynem – gra automatycznie da znać PS5, aby zaliczono nam dane osiągnięcie. Jeśli zatem ktoś ma platynę w Valhalli na PS4 to wystarczy, że włączy jej wersję PS5, a druga platyna wpadnie od razu!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News