WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Protest przeciwko budowie łowiska w RPA

Plany wybudowania ogromnej farmy ryb w pobliżu popularnego odcinka plaży w Afryce Południowej spotykały się z protestem pobliskich mieszkańców.

Władze RPA chcą wybudować łowisko w odległości 2,5 km od popularnej plaży Hobie. Ale hotelarze, biolodzy i lokalni radni mówią, że przyciągnie ono rekiny i inne morskie stworzenia. Paul Woolfe, dyrektor Ironman South Africa, mówi:

Jednym z wielu problemów jest fakt, że nasi sportowcy mogą zostać zjadani przez rekiny. Hodowla ryb zacznie je ściągać w rejony, w których one naturalnie nie występują. Obszar projektu jest blisko miejsca, w którym nasi sportowcy trenują w nocy. Nie możemy ryzykować!

Twierdzi on też, że Port Elizabeth może stracić około 8 milionów dolarów jeśli zawody zostaną odwołane. W owym miejscu corocznie są organizowane zawody Ironman African championship- 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz maraton. Department of Agriculture, Forestry and Fisherie autoryzował budowę farmy ryb, ale już zostały zebrane podpisy pod petycją o anulowanie pozwolenia.

Źródło: http://phys.org/, zdjęcie:max_thinks_sees via photopin cc