WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Uchwycono prototyp nowego Audi S3 i S3 Sportback

Nowe Audi S3 w formie sedana i hatchback S3 Sportback właśnie „zadebiutowały”, choć premierę zaliczą dopiero za kilka tygodni.

Widoczne na poniższych zdjęciach prototypy są już zapewne wersją przedprodukcyjną, jako że nie mają na sobie widocznego kamuflażu, odsłaniając wszystko to, co nowe. Widoczna na pierwszy rzut oka różnica w felgach dwóch samochodów testowych sugeruje, że te będą jeździć na różnych zestawach.

Jakie wydanie S3 wolicie? Czarne, czy to okraszone przepięknym błękitem? Śmiało napiszcie poniżej:

Pod maską Audi S3 2021 zawita ulepszona wersja autorskiego silnika benzynowego o pojemności 2 litrów z dodatkiem turbosprężarki, który zapewni całe 306 koni mechanicznych mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Silnik zostanie połączony z siedmiobiegowym automatem, który wrzuci moc na cztery koła (via Motor1).

Czytaj też: Jak Cybertruck Tesli wygląda na tle innych samochodów?

W kwestii ulepszeń wyróżnia się system przerzucania 100% momentu obrotowego na jedną z osi, a nie dzielenia go fifty-fifty. Nowością będzie też progresywne sterowanie i ulepszone zawieszenie w połączeniu z nowymi oponami Bridgestone opracowanymi specjalnie dla S3. Podsumowując, zmiany powinny sprawić, że nowy S3 będzie najbardziej dynamicznym modelem w tym segmencie. Premiera? Pewnie do kilku tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News