WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Prywatna wyszukiwarka DuckDuckGo osiągnęła kamień milowy

Myśląc o wyszukiwarce praktycznie zawsze mamy przed oczami Google. Jednak na rynku istnieje o wiele więcej wyszukiwarek, jak np. prywatna wyszukiwarka DuckDuckGo, która może pochwalić się niemałym osiągnięciem.

DuckDuckGo, to wyszukiwarka ukierunkowana na prywatność, która może się pochwalić kolejnym kamieniem milowym. Nie tak dawno dokonano w niej bowiem ponad 30 milionów bezpośrednich wyszukiwań w ciągu jednej doby. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ wszystko to, co rozumiemy pod hasłem „prywatności w sieci” stało się ostatnio gorącym tematem. Zwłaszcza w tym roku, który jest przepełniony skandalami z udziałem Facebooka, czy Google.

Widać to w skali całego roku, ponieważ jeszcze w styczniu DuckDuckGo notował „tylko” ~16 milionów wyszukiwań dziennie. Nadal jest to jednak nic w porównaniu z gigantem. Codziennie Google obsługuje bowiem ponad 3,5 miliarda wyszukiwać. ”Kaczkowaty” twór depcze jednak po piętach wyszukiwarkom Yahoo, Bing, czy ask.com. Szacuje się, że w naprawdę dobry dzień wyszukiwania w DuckDuckGo stanowią 0,2% z ogółu.

Czytaj też: Plan Gry o Tron był chroniony nawet przed dronami

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Engadget