WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Przeciek na temat specyfikacji Xbox Scarlett!

Przeciek na temat specyfikacji Xbox Scarlett!

Przeciek na temat specyfikacji Xbox Scarlett! Czego dowiedzieliśmy się o nowych konsolach?

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 prawdopodobnie stawia na ośmiordzeniowy procesor Zen oraz GPU Navi. Zdaje się, że Microsoft idzie podobną drogą. Sprzęt od tego producenta ma być oparty o Zen 2 oraz moduł graficzny od AMD. Wszystkimi podzespołami do konsol nowej generacji zajmuje się zatem AMD, a pojedynek na moc może być naprawdę wyrównany!

Co ciekawe, Microsoft ma pewien plan wydajnościowy do którego dąży. Celem korporacji jest sprawienie, aby wszystkie gry działały w 4K i 60 klatkach na sekundę. Aktualnie potrzebne są pewne cięcia, aby gry chodziły w takiej jakości nawet na Xbox One X. Nowa generacja sprzętów ma to bez problemów zapewniać. Powstaje jednak pytanie czy przez cała generację będziemy otrzymywali gry w takiej jakości? Zmniejszenie ilości klatek do 30 może znacznie poprawić wizualia gry i wydłużyć generację.

Nowa generacja od Microsoftu ma przynieść jeszcze jedną zmianę. Tym razem firma planuje wydać dwie konsole. Jedna z nich będzie tradycyjnym sprzętem, ale druga skorzysta z możliwości grania w chmurze. Dzięki temu będzie ona o wiele tańsza. Tutaj jednak zawsze będziemy potrzebowali do gry internetu.

Czytaj też: Wstrzymano dodawanie kolejnych gier do wstecznej kompatybilności Xboksa One

Źródło: wccftech.com