Reklama
aplikuj.pl

Przeciek potwierdza wygląd nadchodzącego Google Pixel 8

Pixel 7 i 7 Pro
Pixel 7 i 7 Pro

Spodziewamy się, że podczas nadchodzącej konferencji I/O, która została zaplanowana na maj tego roku, Google zapowie swoje tegoroczne flagowce. Seria Pixel 8 powinna zadebiutować jesienią, a tymczasem do sieci trafia coraz więcej informacji na jej temat.

Wedle doniesień, podstawowy Pixel 8 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,16″ – będzie to więc bardzo kompaktowy model, dużo mniejszy od swojego bezpośredniego poprzednika, bo na pokładzie Pixel 7 znalazł się 6,32-calowy panel. Tymczasem Pixel 8 Pro będzie miał ekran 6,7″, więc tak samo, jak w ubiegłym roku. Za produkcję wyświetlaczy ma odpowiadać Samsung.

Oba urządzenia napędzane będą przez układ Google Tensor 3, niestety na jego temat nie mamy wielu informacji. Co do wyglądu urządzeń, tutaj producent nadal będzie trzymał się designu zapoczątkowanego w serii Pixel 6. Zobaczymy jednak kilka różnic, zwłaszcza w obrębie wyspy aparatów.

Ta nadal będzie pozioma, ale tym razem już wszystkie czujniki zostaną umieszczone w otworze w kształcie pigułki. Urządzenia będą ponadto miały lekko zaokrąglone krawędzie i ramki.