Reklama
aplikuj.pl

Przeciek ujawnia szczegóły Oppo Pad 2

Oppo Pad

Wraz z serią Oppo Find X5 zadebiutował Oppo Pad, pierwszy tablet w ofercie producenta. Doniesienia wskazują, że trwają prace nad jego następcą i dziś poznaliśmy kilka szczegółów na temat tego urządzenia.

Co już wiemy o Oppo Pad 2?

Znany leaker Digital Chat Station zdradził, że kolejny tablet Oppo będzie wyposażony w 11-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2800 × 2000 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Ma zapewnić obsługę Dolby Vision i HD10+. Zarówno rozdzielczość, jak i częstotliwość odświeżania będą więc wyższe niż u poprzednika, ale przekątna wyświetlacza pozostanie bez zmian.

Za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 9500 mAh, obsługujący szybkie ładowanie z mocą 67W. Wcześniejszy przeciek wskazywał natomiast, że sercem urządzenia będzie układ Dimensity 9000, a na pokładzie nie zabraknie najnowszego Androida dostosowanego do tabletów i nowej wersji nakładki ColorOS.

Mówi się, że projekt Oppo Pad 2 będzie podobny do nadchodzącego tableta OnePlus Pad, którego premiery spodziewamy się 7 lutego. Istnieje więc możliwość, że model od OnePlus będzie po prostu przemianowanym Oppo Pad 2, co akurat nie byłoby takie dziwne, biorąc pod uwagę bliską współpracę obu marek. Jednak na potwierdzenie tych spekulacji musimy jeszcze poczekać.

Kiedy zadebiutuje Oppo Pad 2? Tego nie wiadomo. Jego poprzednik został wprowadzony wraz z serią Find X5, a że w lutym spodziewamy się premiery serii Find X6 to możliwe, że wraz ze smartfonami Oppo pokaże też nowy tablet.