Reklama
aplikuj.pl

Przeciek ujawnił cenę Pixel Watch. No, tanio nie będzie…

Pixel Watch

Pixel Watch ma zadebiutować jesienią, wraz ze smartfonami z serii Pixel 7. Oprócz wyglądu Google nie zdradziło nam zbyt wiele na temat swojego smartwatcha, jednak teraz przeciek ujawnił nam jego potencjalną cenę.

Z tego, co ujawniły nam dotychczasowe przecieki, Pixel Watch ma działać pod kontrolą WearOS, a napędzi go chipset Exynos 9110. Mówi się również, że jego bateria będzie pozostawiała wiele do życzenia, bo ma mieć pojemność 300 mAh. Potwierdzałoby to informacje, do jakich dotarł jakiś czas temu serwis 9to5Google – bateria prawdopodobnie wystarczy jedynie na jeden dzień użytkowania, bo w kodzie jednej z aplikacji znaleziono opcję przypominania użytkownikom, że potrzebują co najmniej 30% opłaty przed pójściem spać, aby śledzić całą noc snu.

Pixel Watch raczej nie zachwyci nas żywotnością baterii

Jeśli przyjmiemy, że Google szacuje czas snu na 8 godzin, oznacza to, że te 30% baterii wystarcza właśnie na taki czas pracy. Wniosek jest więc jasny, przy pełnym naładowaniu bateria Pixel Watch powinna wystarczyć na 24 godziny użytkowania. 

Pixel Watch

I tutaj pojawia się najnowszy przeciek ujawniający potencjalną cenę Pixel Watch w wariancie LTE. Ta ma wynosić 399 dolarów, co oznacza, że smartwatch będzie droższy niż najnowszy Samsung Galaxy Watch5, który w dniu premiery kosztował 330 dolarów. Nie wiemy natomiast, jaką cenę Google ustali dla wersji bez LTE. Cena jest więc naprawdę wysoka i jeśli przeciek się potwierdzi, Pixel Watch będzie musiał zaoferować naprawdę wiele, by ktokolwiek chciał go kupić. Z pewnością nie będzie mógł to być przestarzały chipset i bateria o małej żywotności.