WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przecieki na temat specyfikacji PlayStation 5

O rozsyłanych devkitach, czyli swojego rodzaju pierwszych wersjach PlayStation 5 było wiadomo od kilkunastu dni. Nic więc dziwnego, że teraz dotarła do nas informacja na temat prawdopodobnej specyfikacji nadchodzącej konsoli Sony.

Źródłem tym razem jest serwis Semiaccurate, który swojego czasu zasłynął z trafnych szczegółów na temat najnowszych konsol. Mowa o ujawnieniu specyfikacji m.in. Nintendo Switch, Xbox One, czy nawet PlayStation 4, więc możemy założyć, że informacje podane przez amerykańską redakcję znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Tak więc PlayStation 5 miał być projektowany z myślą o technologii VR, która (jak pewnie wiecie) wymaga sporej mocy obliczeniowej. Tą mają jej zapewnić 8-rdzeniowy procesor AMD Zen i specjalnie przygotowana karta graficzna z rodziny Navi. Na podstawie wcześniejszych informacji możemy więc spekulować, że na jej pokładzie znajdą się kości GDDR6, a może nawet więcej, niż dwa rdzenie graficzne.

Pomimo tego, że informacje na temat wydajności nie zostały poruszone, to źródło ma dla nas jeszcze jedną wiadomość. Otóż twierdzi, że Sony rozesłało już swój następny sprzęt do wielu deweloperów, aby ci rozpoczęli już optymalizację i produkcję tytułów. Właśnie to ma wskazywać na premierę PlayStation 5 jeszcze w 2018 roku, co w najgorszym wypadku może przesunąć się do pierwszych miesięcy 2019. Kłóci się to wprawdzie z wcześniejszymi doniesieniami co do premiery w 2020 roku, ale proroctwa Semiaccurate sprawdzały się zbyt często, żeby całkowicie je ignorować. Ostatecznie jednak nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne informacje.

Źródło: wccftech.comgamerant.com