O kontrowersyjnej inicjatywie Nvidii z „GeForce Partner Program” opowiadaliśmy na łamach naszego portalu już dwukrotnie. Zdania na ten temat są oczywiście podzielone, ale już od początku grupa bojkotująca GPP wydawała się znacznie liczniejsza. Wśród nich znajdują się tak grube ryby, że MSI, Asus i Gigabyte są przy nich zwyczajnymi płotkami.

Dociekliwość Kyle’a Bennetta z serwisu HardOCP zaowocowała ciekawymi informacjami na temat nastawienia firmy Dell i HP do GeForce Partner Program. Okazało się, że ci giganci nie mają zamiaru dołączać do tego ruchu, co potwierdzają ich najnowsze gamingowe produkty. Serię Pavilion Gaming od HP zasiliły niedawno najnowsze modele laptopów zarówno z kartami AMD, jak i Nvidii. W rodzinie Omen Gaming z kolei zabrakło ”czerwonych” ze względu na ciągnące się problemy z dostępnością układów. Sprawa ma się podobnie w przypadku Lenovo, który nadal reklamuje konfiguracje z produktami AMD pod marką Lenovo Legion.

Bennet twierdzi również, że Intel planuje wkroczyć na drogę prawną, ponieważ GeForce Partner Program ma w domniemaniu wpływać negatywnie na sprzedaż układów Kaby Lake G, w których zintegrowany układ graficzny został wykonany właśnie przez AMD. Zwyczajni konsumenci również nie są pozytywnie nastawieni do GPP. Wskazują na to nie tylko negatywne komentarze, wpisy, czy opinie pod produktami MSI, Asusa i Gigabyte, ale również ankieta przeprowadzona przez portal Wccftech. Ta wskazuje, że 84% spośród 6201 ankietowanych użytkowników bojkotuje najnowsze dzieło Nvidii.

Źródło: techpowerup.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!