Przed wami “Kowca” – bardzo rzadka mieszanka owcy z kozą

Prawie wszystkie małe stworzenia są urocze i każdy z nas lubi nazywać swoje zwierzaki “wyjątkowymi”. Waga takich słów jest jednak tylko i wyłącznie emocjonalna, bo kotów i psów na świecie jest od groma. Jeżeli jakiś czworonóg zasługuje na miano unikatowego, to bez wątpienia jest nim “Kowca” – mieszanka owcy z kozą karłowatą. Butterfly – bo tak ma na imię ta rzadka krzyżówka – jest niespotykanym połączeniem dwóch różnych gatunków.

20131219-IMG_0719-676x450

“Kowca” urodziła się 27 lipca 2014 roku, czyli w tym samym dniu, na który iPhone’owa Siri przepowiedziała otwarcie Bram Hadesu… Fani teorii spiskowych powiedzieliby, że jest ona wysłannikiem Boga Śmierci i chce nas wszystkich zabić. Ale nie ma tutaj takich, więc kontynuujmy opowieść o zwierzęciu. Butterfly dorasta w stanie Arizona w My Petting Zoo. Twarz otrzymała po swoim ojcu, który był kozą, a dłuższy ogon zawdzięcza mamie owcy. Oprócz tego, wyjątkowe ułożenie kolorów sprawia, iż “kowca” jest prawdziwym dziełem sztuki z rąk matki natury.

Takich zwierząt na świecie jest zaledwie garstka. Właścicielka Zoo – Priscilla Motola, zaniemówiła, kiedy ujrzała “kowce” na własne oczy. Nie wiedziała ona nawet, że matka była w ciąży. Ten nietypowy romans zaowocował istotą, która skradła serca wielu osób na całym świecie. Dołączycie do nich?

“Kowca” Butterfly

butterfly

Mama

butterfly2

Tata

butterflysdad