WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przedsprzedaż GeForce RTX 2080 ma ruszyć w poniedziałek

O nadchodzącej generacji kart graficznych Nvidii wiemy tak wiele, że momentami mam wrażenie, że zadebiutowały kilka dni temu. Jednak nie możemy zapominać, że lwia część tych informacji pochodzi nie z oficjalnych źródeł, a mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków. Jednym z nich jest ten dzisiejszy, poruszający start przedsprzedaży modeli GeForce RTX 2080.

Jak pewnie możecie się spodziewać, zapowiadana premiera nowych kart 20 sierpnia na imprezie GeForce Gaming Celebration będzie jedynie „papierowa”. Oznacza to tyle, że w ten sam dzień nie będziecie w stanie znaleźć ich na półkach sklepów, ale w ofertach w sieci, gdzie będą oferowane w formie przedsprzedaży. Z nią oczywiście nie macie się co śpieszyć, bo będzie zapewne dotyczyła wyłącznie referencyjnych modeli, a nie tych od partnerów Nvidii. Na samej imprezie zostaną też zapewne rozdane i rozesłane do testerów oraz redakcji recenzenckie egzemplarze, choć nikt nie wyklucza pierwszych niezależnych testów już w ten poniedziałek.

A skąd w ogóle wiadomość o przedsprzedaży w poniedziałek? Ta dotarła do nas z serwisu NordicHardware, który otrzymał podobno stosowne informacje od sprzedawców. Swoje doniesienia opiera również na licznych zmianach fanpage niektórych sklepów, które zmieniają swoje awatary na charakterystyczną zieleń. To samo źródło twierdzi również, że GeForce RTX 2080 będzie wycenione pomiędzy GTX 1080 i GTX 1080 Ti. Tanio więc nie będzie, ale model zapowiada się na niemałą rewolucję:

Ujawniono prawdopodobną specyfikację Nvidia GeForce RTX 2080

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: NordicHardware