Reklama
aplikuj.pl

Rusza przedsprzedaż Sony Xperia 5 IV. Nie zabrakło gratisu na zachętę

Rusza przedsprzedaż Sony Xperia 5 IV. Nie zabrakło gratisu na zachętę

Kompaktowy flagowiec — takich na rynku ze świecą szukać. Na szczęście mamy Sony, które, choć nie robi zbyt częstych premier, dość regularnie dostarcza na rynek też mniejsze modele z topową specyfikacją. Taki jest też Sony Xperia 5 IV, który właśnie trafił do przedsprzedaży w Polsce.

Sony Xperia 5 IV dostępna w przedsprzedaży

Xperia 5 IV wyposażona została w kompaktowy, 6,1-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+, częstotliwości odświeżania 120 Hz i obsługę HDR. Jak na Xperię przystało, główną rolę odgrywają tu możliwości fotograficzne. Z tyłu mamy więc potrójną konfigurację złożoną z aparatów 12 Mpix — obiektyw szerokokątny 24 mm, ultraszerokokątny 124° 16 mm i teleobiektyw 60 mm. Wykorzystano tutaj obiektywy ZEISS i powłokę ZEISS T*.

Jak przystało na flagowca, mamy tutaj układ Snapdragon 8 Gen 1, nie jest to co prawda najnowszy chipset Qualcomm, ale nadal gwarantuje wysoką wydajność. Układ sprawowano z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, ale Sony zadbało o możliwość rozszerzenia pamięci przy pomocy karty microSD do 1TB. Za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 5000 mAh obsługujące szybkie ładowanie z mocą 30W. Sony Xperia 5 IV jest też wytrzymała, o czym świadczą certyfikaty IP65 i IP68.

Smartfon można już kupić w przedsprzedaży trwającej do 2 października 2022 roku. Cena? 4899 zł, ale by osłodzić nam taki wydatek, Sony przygotowało gratis — bezprzewodowe Sony LinkBuds S, które w regularnej sprzedaży kosztują 649 zł.