Asus przewidział dla ROG Phone’a kilka ciekawych akcesoriów, aby móc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w tym bądź co bądź ciekawym, a zarazem oryginalnym smartfonie. Warto pamiętać, że wszystkie dedykowane akcesoria wykorzystują dodatkowy 48-pinowy port znajdujący się na jednym z boków urządzenia.
ROG Phone Case (cena: 199 zł*)
Trzyczęściowe klasyczne etui o futurystycznym kształcie, wykonane z poliwęglanu, co ma zapewniać dodatkową ochronę urządzenia. Do montażu etui wykorzystywane są zaczepy, umożliwiające sprawne jego zdjęcie, jak i ponowne założenie, np. gdy użytkownik będzie chciał skorzystać z innych akcesoriów lub podpiąć przystawkę chłodzącą. Jest to dość praktyczny dodatek, choć z racji specyficznej konstrukcji słabo chroni boki urządzenia. Mimo to urządzenie w etui sprawia wrażenie masywniejszego i trwalszego choć wątpię żeby przetrwało w całości upadek na beton.
ROG Phone WiGig Dock (cena: 1199 zł*)
Stacja robocza zapewniająca bezprzewodowe strumieniowanie obrazu ze smartfona na dowolny odbiornik TV lub monitor. Do streamingu wykorzystywana jest łączność Wi-Fi w standardzie 802.11 ad (działająca w paśmie 60 GHz – WiGig) i zapewniająca przepustowość do 4,6 Gb/s. Stację połączymy także z dowolnym monitorem bądź TV za pomocą złącza HDMI. WiGig Dock stanowi ciekawe rozwiązanie dające możliwość cieszenia się rozgrywką na dużym ekranie bez potrzeby angażowania kabli, choć wymaga dokupienia dowolnego kontrolera, najlepiej dedykowanego. Gdyby nie zawyżona cena stacji mógłbym uznać że to najbardziej praktyczne rozwiązanie z całego zestawienia.
ROG Phone GameVice Controller (cena: 419 zł*)
Klasyczny kontroler zapewniający komfortową rozgrywkę przy wykorzystaniu dwóch analogowych joysticków i całego zestawu przycisków dodatkowych, takich jak: A, B, X, Y, przycisk cofania i pauzy. Do tego dochodzą triggery R2, L2, bumpery R1, L1 i d-pad. Kontroler umożliwia bezpośrednie podłączenie zestawu słuchawkowego i ładowarki. Na tle całego portfolio dostępnych kontrolerów na rynku ten wygląda dość oryginalnie, niestety z powodu sposobu mocowania całość wydaje się wielka i mało poręczna. Poza tym kontroler po zamocowaniu smartfona osiąga prawie 25 cm szerokości, co utrudnia komfortowe korzystanie ze wszystkich przycisków.
ROG Phone Pro Dock (cena: 419 zł*)
Przenośna przystawka umożliwiająca szybkie podłączenie ROG Phone’a do dowolnego monitora lub telewizora, a co za tym idzie możliwość zabawy na dużo większym ekranie. Dzięki wbudowanym portom USB (3.0) możemy podłączyć klawiaturę i myszkę, tworząc w ten sposób miniaturowy desktop i wykorzystując urządzenie do mobilnej pracy, na przykład z pakietem Office. Przystawka zapewnia także zasilenie smartfonu. Dostępne porty:
- USB Typ-C – 1 szt.
- USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) – 2 szt.
- LAN 10/100/1000 – 1 szt.
- HDMI – 1 szt.
ROG Phone Pro Dock to mniejszy i dużo tańszy odpowiednik bardziej rozbudowanej stacji dokującej Mobile Desktop Dock. Jego zaletą jest stosunkowo kompaktowy rozmiar, przez co zmieści się w każdym plecaku. Niestety jego użytkowanie wiąże się ze stertą kabli i uwiązaniem smartfona na długość jednego z nich. Tym samym drastycznie zmniejszamy komfortową odległość do ekranu monitora bądź TV
ROG Phone TwinView Dock (cena: 1099 zł*)
Przenośna stacja wyposażona w dodatkowy wyświetlacz 6-calowy AMOLED z technologią ulepszania koloru Tru2Life. Na jej bokach umieszczono dwa głośniki z inteligentnym wzmacniaczem Qualcomm, co po połączeniu smartfona daje łącznie cztery głośniki stereo. Dopełnieniem całości są silniki sprzężenia zwrotnego odpowiadające za wibracje, dwa analogowe triggery i dodatkowa bateria o pojemności 6000 mAh znacznie wydłużającą rozgrywkę. Dzięki zabudowie uchwytu smartfonu stacja zapewnia jeszcze lepszą cyrkulację powietrza, znacznie rozbudowując miedziane elementy chłodzenia obudowy smartfona. Trzeba pochwalić projektantów Asusa za kreatywność i pomysłowość, dodatkowy ekran zawsze się przyda i to niekończenie w grach, szczególnie, jeśli stanowi rozszerzenie głównego wyświetlacza smartfona. Zawsze możemy na jednym ekranie grać a na drugim śledzić media społecznościowe. Warto dodać że dodatkowy akumulator z racji swojej sporej pojemności powinien zapewnić kilka dodatkowych godzin zabawy. Z drugiej strony TwinView Dock swoje waży (390 g) jak dodamy do tego wagę smartfona (200 g.) to po godzinie zaczną nas boleć ręce. Jeśli zaczniemy posiłkować się jakimś blatem okaże się że przy większym wychylenie głównego ekranu całość gwałtownie traci stabilność.
ROG Phone Mobile Desktop Dock (cena: 649 zł*)
Najbardziej funkcjonalna stacja dokująca stanowiąca bardziej rozbudowaną wersję Pro Docka. Jest większa i masywniejsza, ale ma za to podświetlenie RGB i umożliwia szybkie naładowanie smartfona. Tak samo, jak mniejszy model, została wyposażona w szereg portów w tym 4 złącza USB (3.0) umożliwiające podłączenie peryferiów takich jak klawiatury czy myszki. Dzięki temu możemy ją wykorzystać do pracy bądź zabawy na dużo większym ekranie. Dodatkowo ma wszechstronny czytnik kart SD. Dostępne porty:
- micro USB Typ-B – 1 szt.
- Wyjście audio – 1 szt.
- Wyjście audio S/PDIF – 1 szt.
- DisplayPort – 2 szt.
- LAN 10/100/1000 – 1 szt.
- HDMI – 1 szt.
Przyznam, że lepiej dołożyć i zaopatrzyć się w tę stację ze względu na wygodę ładowania i możliwość podpięcia do monitora. Wystarczy jeszcze dowolna myszka i możemy cieszyć się Androidem na dużo większym ekranie, nie wspominając o komforcie grania. Przyjemnie wkomponowano podświetlenie RGB sygnalizujące o aktywności stacji. Jedyny minus to wysoka cena, prawie 700 zł za wyżej wymielone funkcje to zdecydowanie za dużo.
* – aktualna cena w chwili publikacji tekstu