Reklama
aplikuj.pl

Samsung wprowadza w swojej przeglądarce synchronizację zakładek z Google Chrome

Dowiedzieliśmy się właśnie, że po kilku miesiącach testów, do przeglądarki Samsunga trafia funkcja synchronizacji zakładek z Google Chrome.

Jak pokazują dane, Google Chrome jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Dotyczy to nie tylko wersji komputerowej, ale również mobilnej. Dlatego synchronizacja z innymi przeglądarkami jest istotna, byśmy mieli dostęp do wszystkich naszych rzeczy, niezależnie od sprzętu, na którym z internetu korzystamy. Dlatego właśnie jeszcze latem Samsung zaczął testować funkcję synchronizacji zakładek pomiędzy swoją przeglądarką a tą od Google’a.

By móc włączyć nową funkcjonalność należy upewnić się, że mamy najnowszą wersję przeglądarki Samsunga (19), pobrać rozszerzenie Samsung Internet Chrome i zalogować się na swoje konto Samsung. Następnie należy wybrać opcję Zakładki Chrome i opcję Importuj. Trzeba również w Ustawieniach włączyć opcję Synchronizuj z Samsung Cloud.

Chociaż funkcja wprowadzona została w najnowszej aktualizacji, to dziennik zmian o niej milczy. Warto jednak wspomnieć, że oprócz tego Samsung wprowadził też m.in. nową funkcję informacji o prywatności dla każdej witryny, nowy widżet internetowy, możliwość korzystania z dodatków w trybie prywatnym czy Smart Anti-Tracking.