Reklama
aplikuj.pl

Przełączniki mechaniczne Cherry MX Ultra Low. Tego jeszcze nie było!

Przełączniki mechaniczne Cherry MX Ultra Low, Cherry MX Ultra Low,

Znana wszystkim, którzy interesują się peryferiami komputerowymi, firma Cherry ujawniła swój nowy rewolucyjny produkt. To przełączniki mechaniczne Cherry MX Ultra Low.

Przełączniki mechaniczne Cherry MX Ultra Low

Tak jak przełączniki Cherry o niskim profilu z 2018 roku obniżały punkt aktywacji, drogę pracy i ogólny rozmiar względem tradycyjnego przełącznika, Cherry MX Ultra Low robią to w jeszcze większym stopniu. Te przełączniki mierzą tylko 3,5 mm wysokości, czyli w grę wchodzi zmniejszenie konstrukcji o około 70% względem przełączników Low Profile.

Czytaj też: Pamięci DDR5-6400 na platformie Intel Alder Lake

Przełączniki mechaniczne Cherry MX Ultra Low są zdecydowanie wyjątkowe, ukazując nowe podejście do projektowania przełączników, które znamy. Na wizualizacjach widzimy, że całość składa się z siedmiu elementów (głównie stalowych i złotych), gdzie najważniejszą rolę odgrywa sprężynka, łącząca dwa skrzydełka przełącznika.

Czytaj też: HPE wymienia procesory Intel Xeon Ice Lake-SP

Te przełączniki mają do zaoferowania jedynie 1,8 mm drogę pracy oraz charakterystykę działania podobną do przełączników Blue/Brown, wymagając jedynie 45 cN do aktywacji na 0,8 mm drogi przełącznika i 65 cN do poczucia sprzężenia zwrotnego, któremu towarzyszy także odpowiedni dźwięk. Na pokładzie nie zabraknie podświetlenia RGB, a pierwsze sprzęty z tym rozwiązaniem trafią do nas za sprawą laptopów Alienware (m15 R4 i M17 R4).