Reklama
aplikuj.pl

Odpowiadał za Apple M1, a teraz trafił do Intela, zapewne aby projektować przełomowe SoC

3nm i nawet 40 rdzeni, Nadchodzące SoC Apple, Apple, Apple SoC

Stara miłość nie rdzewieje? Inżynier Jeff Wilson, który pracował w roli głównego architekta w firmie NVIDIA (2007-2008) oraz specjalisty co do chipsetów dla komputerów klienckich (2010-2013) i starszy wiceprezes ds. inżynierii krzemowej (2018-2020) wrócił właśnie do „Niebieskich”, ogłaszając, że zwolnił się z firmy Apple. W niej odpowiadał za opracowanie wyjątkowego dla całego rynku układu M1 i zapewne spróbuje dokonać tego samego w nowej firmie, projektując przełomowe SoC dla Intela.

Intel zgarnia coraz więcej wielkich nazwisk wśród grona inżynierów. Tym razem podkradł firmie Apple Jeffa Wilsona, który może zaprojektować z innymi nowe przełomowe SoC

Układy SoC, to podstawa dzisiejszych konsol i smartfonów, jako połączenie GPU, CPU, interfejsów I/O oraz szeregu akceleratorów. Wprawdzie oficjalnie nie wiadomo, czy Jeff Wilson zajmie się SoC nowej generacji Intela, ale wydaje się to najsensowniejszym wykorzystaniem jego doświadczenia i umiejętności. Sam inżynier wyjawił tylko, że w Intelu będzie pracował nad „układami scalonymi nowej generacji”.

Czytaj też: Złącza zapewniające 600 watów dla karty graficznej już w zasilaczach ROG Loki SFX-L

Owoce jego prac zapewne poznamy dopiero za kilka lat, bo obecnie Intela zakończył już prace nad układami Intel Meteor Lake, co potwierdziły układy testowe. Jednak po Meteor Lake nadejdzie czas na Arrow Lake, Lunar Lake i Nova Lake, przy których Jeff może mieć już więcej do powiedzenia.