Reklama
aplikuj.pl

Przeprojektowany podstawowy iPad wszedł już podobno do masowej produkcji

Jakiego iPada wybrać

Chociaż nasza uwaga jest skupiona głównie na zbliżającej się premierze iPhone’ów 14, to podczas wydarzenia Apple wypuści także modele Watch Series 8, a w przygotowaniu są również nowe iPady, choć te podobno mają zadebiutować aż miesiąc później.

Dziś skupimy się właśnie na iPadach, a dokładnie na najtańszym modelu, którym ma być odświeżony podstawowy iPad/ iPad 10. generacji. Wedle informacji, urządzenie przejdzie sporo zmian w projekcie, takich jak zwiększenie ekranu (10.5″), brak gniazda słuchawkowego, cieńsze ramki dookoła ekranu czy „nowy chipset”. W tym ostatnim przypadku nie bez powodu wzięliśmy słowo nowy w cudzysłów. Mówi się bowiem, że ten tablet dostanie A14 Bionic, który, chociaż ma już trochę lat na karku, dla tego iPada będzie stosownym ulepszeniem (9.generacja korzystała z A13 Bionic).

Niestety dokładniejsze informacje na temat tego urządzenia jeszcze nie wypłynęły, a wszystko, co już wiemy, jak zwykle w przypadku Apple, to jedynie przecieki i spekulacje, które potwierdzą się dopiero w dniu premiery. Ta, jak już wcześniej wspomnieliśmy, ma nastąpić dopiero w październiku. Nowy raport mówi jednak, że urządzenie weszło już do masowej produkcji, co powinno zwiastować planową premierę. Niestety, pojawiły się także głosy mówiące o tymczasowych ograniczeniach mocy, które Chiński rząd miałby nałożyć na prowincję Syczuan, co z kolei mogłoby wpłynąć na opóźnienia.