Reklama
aplikuj.pl

Przerażające statystyki śmierci na drogach. Pamiętajcie o pasach!

pasy bezpieczeństwa, zapinanie pasów, pasy w samochodach, wypadki

Nowe dane sugerują, że prawie jedna trzecia osób zabitych na drogach Wielkiej Brytanii w 2018 roku nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak podaje Auto Express, na podstawie danych z PFCI uzyskanych przez Direct Line i parlamentarną radę PACTS za pośrednictwem wniosku o wolność informacji, odsetek zgonów na drogach, w których ofiara nie zapięła pasów wzrosła. Mówiąc dokładnie, wzrosła z 25% w 2016 roku do 31 procent w 2018 roku.

Oficjalne dane z Departamentu Transportu (DfT) sugerowały wcześniej, że liczba ta wyniosła 26 procent w 2018 roku, ale te nowe dane wskazują, że rzeczywista liczba jest wyższa. W oparciu o ponad 1000 zapisów uzyskanych z PFCI raport sugeruje, że aż 261 osób zginęło na drogach Wielkiej Brytanii, nie mając pasów bezpieczeństwa w 2018 roku.

pasy bezpieczeństwa, zapinanie pasów, pasy w samochodach, wypadki

Chociaż niezapinanie pasów, to głupota sama w sobie, należy pamiętać, że przy takiej bezmyślności możemy zaszkodzić nie tylko sobie, ale też innym. Nieważne, czy jesteście kierowcami, czy pasażerami. Dlatego właśnie David Davies z PACTS, powiedział:

Nie zapinanie pasa bezpieczeństwa jest jednym ze czterech śmiertelnych zagrożeń dla bezpieczeństwa na drodze, ale tym, na które nie zwraca się uwagi. […] odkryliśmy, że odsetek osób umierających w samochodach, gdy nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa jest nawet wyższy niż podano w oficjalnych danych z zeszłego roku.