Reklama
aplikuj.pl

Co powiecie na przyjazne dla środowiska przewody USB-C? Anker właśnie je zaprezentował

przewody USB-C, Anker

Firma Anker postanowiła wprowadzić do oferty przewody USB-C, które nie będą obojętne każdemu, kto żyje zgodnie z zasadami bycia „eko”. Zaprezentowała bowiem pierwszy produkt Anker Eco Product, jakim są przyjazne dla środowiska przewody USB-C, pozbywające się plastiku uzyskiwanego z ropy naftowej.

Anker pokazał swoje przyjazne dla środowiska przewody USB-C

Dostępne w długości 90 i 180 cm przewody Anker z serii Eco Product są tak samo mocne jak ich plastikowe poprzedniczki, wytrzymując nawet 20000 zgięć. Wykorzystują z kolei zewnętrzną powłokę wyprodukowaną w sposób zrównoważony przy użyciu 40% materiałów pochodzenia roślinnego. Firma zadbała też o ekologiczne, nadające się do recyklingu opakowanie z nadrukami z tuszu sojowego, dzięki czemu pudełko dla tych przewodów wykorzystuje do 99% mniej plastiku, a wewnętrzne etui wymieniono z plastiku na pulpę.

Czytaj też: NVIDIA wprowadzi na rynek dwa warianty GeForce RTX 4080

Przewody są dostępne w dwóch wariantach – Anker 541 USB-C to Lighting z myślą o iPhone (cena od 18,99 do 21,99$) oraz Anker 543 USB-C to USB-C zdolne do ładowania o mocy 100 watów. Cena tych drugich wynosi już 16,99-19,99$), a oba modele są już dostępne na Amazonie i w sklepie Anker.