Przyszłość firmy inXile po dołączeniu do Microsoftu

Przyszłość firmy inXile, po tym, jak dołączyła do Microsoftu zdaje się być pozytywna. Co już teraz dowiedzieliśmy się o najbliższych grach?

InXile przed dołączeniem do Microsoftu zapowiedziało wydanie Wasteland 3. Tytuł, który znalazł swoje grono fanów, ma być pod każdym względem lepszy od poprzedniczki. Zaczęto się jednak zastanawiać, czy po wykupieniu producenta przez Microsoft, gra nie ominie kilku platform. Jak się na szczęście okazało – nic takiego się nie stanie. Wasteland 3 trafi zatem na PC oraz Xboksa One. Pojawi się jednak również na PlayStation 4 oraz Maca i Linuxa.

Co ciekawe, Microsoft nie zamierza pozostawić InXile samemu sobie z produkcją już zapowiedzianej gry. Studio ma otrzymać wszelką niezbędną pomoc, aby gra była jeszcze lepsza. A co z przyszłymi projektami? Tutaj niezwykle szczęśliwy wydaje się właściciel studia, Brian Fargo. Wspomniał on, że mają oni wolną rękę co do swoich planów, a dzięki pomocy MS mogą lepiej przygotować swoje produkcje. Jeśli InXile zechce zatem np. stworzyć horror RPG – może to zrobić.

Czytaj też: Void Bastards to kolejny tytuł udający, że jest czymś wybitnym

Źródło: wccftech.om