WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Przyszłość gamingu w wykonaniu Google już na GDC 2019

Od jakiegoś czasu coraz częściej dochodziły do nas przecieki, wskazujące, że Google dołączy do gigantów na rynku konsol, oferując jedną z najciekawszych dróg rozwoju gamingu – strumieniowanie gier. Potwierdził to ujawniony właśnie teaser, a nawet przyjęcie powiązanej z rynkiem Jade Raymond na posadę wiceprezesa firmy.

Poniżej podrzucam Wam krótką zapowiedź Google, który chciał, aby wszyscy oczekiwali na jego wystąpienie podczas targów GDC 2019. To z kolei odbędzie się na żywo we wtorek 19 marca w godzinach wieczornych. To właśnie tam mamy mieć przyjemność rzucenia okiem na przyszłość gamingu w wykonaniu Google. Wcześniej firma rozesłała zaproszenia do programistów i dziennikarzy, więc z pewnością szykuje się coś wielkiego.

Możemy być niemal pewni, że chodzi o Project Stream, czyli usługę strumieniowania gier. W jej ramach Google może też przygotowywać specjalną konsolę odbierającą sygnał w najefektowniejszy sposób, zapewniając przy tym najlepszą jakość i płynność. Wskazuje na to np. domniemany kontroler:

Całość dopełnia wieść o przyjęciu na pokład Google Jade Raymond, która w przeszłości zasłynęła w Electronic Arts, z którego odeszła wiele miesięcy temu.

Czytaj też: Nowe informacje o konsoli Google – gigant wchodzi w rynek gier wideo

Źródło: VG247