WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Przywiązanie do systemów operacyjnych w USA

Pojawiły się nowe dane prezentujące przywiązanie do systemów operacyjnych w USA. Którą mobilną markę kochają Amerykanie?

Opublikowane zostały nowe dane przygotowane przez Consumer Intelligence Research Partners, LLC (CIRP). Firma ta zajmuje się badaniem tego, jak długo dani użytkownicy smartfonów, korzystają z jednego systemu operacyjnego. Jeśli przez ostatni rok ktoś używał tego sameo OSa – podwyższa on statystki iOSa lub Androida. Badania prowadzone są od 2015 roku i już pozwalają dostrzec ciekawy trend.

Według najnowszego raportu, przywiązanie użytkowników iOSa do iPhonów i Androida do pozostałych smartfonów jest najwyższe w historii. Wierni fani Androida uzyskali wynik 92 procenet, a iOSa – 89 procent. Organizatorzy badań zauważyli jednak pewien trend, który może odmienić kolejne statystyki. Okazuje się bowiem, że patrząc na wykres, liczba wiernych Androidowi powoli się załamuje. Fani iOS w ostatnim czasie wystrzelili znacząco w górę, co może zwiastować nadchodzącą przewagę systemu od Apple.

Czytaj także: Kolejny wyciek dotyczący Razer Phone 2

Źródło: phonearena.com; grafika: aivanet.com