Reklama
aplikuj.pl

PS 5 – konsola dla wymagających graczy

konsola ps5

PS 5 miało swoją premierę 12 listopada 2020 roku w Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Południowej Korei, w Stanach Zjednoczonych, Japonii. Polska musiała poczekać jeszcze tydzień (19 listopada 2020 roku) na to, aby móc przekonać się, co tym razem zaoferuje japoński producent swoim klientom.

Sony Playstation 5 i DualSense

Jeżeli ktoś chciałby omówić Sony Playstation 5, to na pierwszy rzut powinien przyjrzeć się kontrolerowi, który określany jest mianem rewolucyjnego, jedynego w swoim rodzaju. Ten kontroler bezprzewodowy wygląda niewinnie, jednak w środku została zamknięta wspaniała technologia, która pozwala m.in. na haptyczne wibracje. Nie można także zapomnieć o tym, że ma się tu do czynienia ze specjalnymi spustami, dzięki czemu wrażenia z gry są jeszcze lepsze. DualSense stał się godnym następcą DualShocka 4. Dowodem są m.in. głośniki, jakie zostały wbudowane w środku, potęgując także doznania słuchowe.

Na co stać konsolę Playstation 5?

Odpowiedzią na to pytanie może stać się specyfikacja techniczna. Przedstawia się ona w następujący sposób:

 • CPU: 8-rdzeniowy AMD Zen 2 3.5GHz o zmiennej częstotliwości,
 • pamięć operacyjna 16GB GDDR6,
 • pamięć wewnętrzna SSD 825 GB, warto zaznaczyć, że możliwa jest późniejsza rozbudowa, dzięki slotowi NVMe SSD,
 • pamięć zewnętrzna pozwala na obsługę dysku SSD,
 • optyczny napęd Blu-Ray 4K UHD (w przypadku wersji konsoli, która w taki napęd optyczny jest faktycznie wyposażona).

Cena Sony Playstation 5

Konsola o niestandardowej integracji systemów konsoli, zapewniająca płynną rozgrywkę, wzbudza już prawie trzy lata pożądanie u wielu miłośników tego typu rozrywek. Dzięki nim technologię gry można przenieść na zupełnie większy poziom. Ile trzeba zapłacić za PS5? Wszystko uzależnione jest od tego, z jaką dokładnie wersją ma się do czynienia. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje:

 • PlayStation 5,
 • PlayStation 5 Digital Edition.

Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć, ile trzeba zapłacić za konsolę, która jest wsparta m.in. technologią śledzenia promieni. Ceny rozpoczynają się od dwóch tysięcy złotych w górę. Mogą się one jednak różnić od siebie. Będzie to spowodowane tym, czy do zawartości zostanie zostaną dołączone pady (jeden lub dwa) oraz ulubione gry.

W co można grać na Sony Playstation 5?

Ta nowoczesna konsola to możliwość korzystania z dobrego procesora graficznego, wielokierunkowy dźwięk i inne, nowe funkcje, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Warto jednak sprawdzić z jakich gier będzie można korzystać, jeżeli chodzi o tą konsolę. Wśród najciekawszych propozycji można wymienić: Devil May Cry 5: Special Edition, Call of Duty: Black Ops – Cold War, Assassin’s Creed Valhalla, Planet Coaster: Console Edition, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege i wiele innych. Po prawie trzech latach od premiery, pojawiło się jeszcze więcej ciekawych propozycji dla każdego gracza. 

Do tej całej puli należy także dodać Demon’s Souls Remake, która jest grą tylko na wyłączność dla tej konsoli. Jest także kilka innych propozycji (np. Sackboy: A Big Adventure), która dozwolona jest tylko na PS5 i PS4.

Czy Sony Playstation 5 jest godna uwagi?

Tak. Odpowiedzią na te pytanie mogą być zalety, które wskazywane są przez specjalistów. Mowa tu o:

 • wstecznej kompatybilności,
 • wsparcie dla rozdzielczości 4K,
 • wydajne podzespoły, m.in. 4K/60fps lub FHD/120fps,
 • sprawne i szybkie ładowanie wszystkich gier,
 • przejrzysty interfejs użytkownika.

Wielu wskazuje również na to, że na PS5 ma się do czynienia z ekskluzywnymi produkcjami.

Sony Playstation 5 to doskonała propozycja nie tylko dla dzieci. Chętnie będą korzystać z niej także osoby dorosłe, lubujące spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości. A jej niesłabnąca popularność mimo upływu 5 lat istnienia na rynku przemawia sama za siebie.

Artykuł sponsorowany.