Reklama
aplikuj.pl

PS5 i wsparcie dla 1440p, PSVR czy przeglądarki

ps5, 1440p, psvr, przeglądarka

Nowe informacje na temat przyszłości PS5 pokazują, że jest pole do rozwoju. Tylko czy zostanie to wykorzystane?

Przedstawiciele Sony w końcu są otwarci. Czyżby koniec z ciągłym kręceniem? Hideaki Nishino szczerze odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące PS5.

Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla i RTX 3090. Nie ma 60fps w 4K
Czytaj też: Polski dubbing Spider-Man Miles Morales na zwiastunie! Ale kot mówi po swojemu
Czytaj też: Gry PSVR ładniejsze na PS5. Blood And Truth w 90 fps i inne ulepszenia!

Trzy sprawy

Gracze byli ciekawi tego co z wsparciem dla rozdzielczości 1440p. Xbox Series X bez problemu oferuje ustawienie takiej rozdzielczości, a tymczasem PlayStation 5 włącza się na tego typu ekranach w 1080p. Dlaczego? Już wiemy – Sony po prostu skupiło się w swojej pracy na telewizorach, a nie monitorach. To na nich występują rozdziałki 1440p. Jeśli będzie dużo próśb o dodanie takowego wsparcia – programiści wezmą się do roboty.

Czytaj też: Reklama PS5 zdradza orientacyjne daty premier Gran Turismo 7 i Ratchet and Clank
Czytaj też: Rozmiar NBA 2K21 jest ogromny. 70, 80, 100 GB? Więcej
Czytaj też: Spider-Man Miles Morales na PS4 daje radę!

Dopytywano również o PlayStation VR. Dlaczego tak mało gier w wstecznej kompatybilności wspiera możliwości PS5? Tutaj odpowiedź brzmi jakby coś zapowiadała. Nishino chce ulepszyć wsparcie PSVR na PS5, ale na ten moment nie może nic więcej komentować. Czyli jakieś prace na pewno trwają.

Ostatnia sprawa to brak przeglądarki internetowej na PS5. PS4 ją posiada, ale PS5 już nie. Odpowiedź? Sony ma wątpliwości czy przeglądarka na konsoli jest potrzebna, ale będą obserwować sytuację. Cóż… z przekąsem polecę sprawdzić coroczne wyniki oglądalności PornHub z podziałem na sprzęt. PS4 ma… zaskakująco spory udział.