Reklama
aplikuj.pl

Nie kupujcie PS5. Nowa wersja konsoli w drodze

ps5

Jeśli zamierzacie w najbliższym czasie kupić PlayStation 5, to być może warto wstrzymać się z zakupem. Okazuje się, że nowa wersja PlayStation 5 może trafić w najbliższym czasie do sprzedaży.

PS5 odnowione

Nadchodzi ten okres cyklu życia sprzętów do grania, gdy dana konsola jest już na rynku jakiś czas i producenci wpadli na kilka nowych rozwiązań, które można dodać do sprzętu, bez zmieniania jego mocy obliczeniowej. Wkrótce czeka nas nowa wersja PlayStation 5, która być może stanie się słynną „slimką”.

Czym ma charakteryzować się nowa wersja konsoli PlayStation 5? Według informatorów, Sony postanowiło, że nowa wersja konsoli nie będzie posiadała już napędu. Czym się zatem będzie różnić od opcjonalnej wersji PlayStation 5, która aktualnie nie ma napędu? Posiadacze nowej wersji konsoli zyskają dodatkowe gniazdo USB, za pomocą którego będzie można, w razie potrzeby, podłączyć napęd.

Czytaj też: Forspoken może i wygląda gorzej, ale nie przesadzajmy

Skąd taki pomysł Sony? Choć sprzedaż pudełkowa gier dalej się dobrze trzyma na konsolach, to jednak przejście graczy na cyfrowe wydania tytułów jest coraz szybsze. Zapewne podczas kolejnej generacji konsol będziemy już w sytuacji, zbliżonej do rynku PC.

Nowa PS5 będzie lżejsza i chudsza, a do tego można oczekiwać, że Sony tradycyjnie wprowadzi jakieś zmiany do technologii chłodzenia konsoli. Termin wprowadzenia nowej konsoli na rynek nie jest jeszcze znany, ale testowe wersje sprzętu mają już się bardzo dobrze sprawować od dłuższego czasu.