PUBG Mobile zdecydowanie przewyższa mobilnego Fortnite

PUBG Mobile, PUBG, PUBG Mobile, smartfony, Android, iOS, Fortnite, Epic Games, Tencent, wynik, pobrania, popularność

Podczas gdy Fortnite zdetronizował PUBGa z pierwszego miejsca popularności na PCtach i konsolach kilka miesięcy temu, to na urządzeniach mobilnych przegrywa z kretesem.

Możemy oczywiście bronić wyniku Epic Games przez pryzmat dopiero raczkującej wersji na Androida, ale nie zmieni to obecnej sytuacji. Tak się bowiem składa, że PUBG w wersji na iOSa oraz Androida cieszy się sporą popularnością. Mowa o ponad 100 milionach pobrań aplikacji na obu tych systemach. To całkiem spory wynik, jak na obecność od 19 marca na rynku, który przekłada się nawet na liczbę aktywnych graczy. Z pewnością wpływają na to dosyć częste aktualizację, a nawet specjalne wydarzenia, np. ostatni Mission: Impossible.

A jak wynik ponad 100 milionów pobrań ma się do Fortnite? Obecnie nie dostaniemy w ręce jakichś szczegółowych statystyk, ale możemy być prawie pewni, że w grę wchodzi praktycznie dwukrotna przewaga po stronie PUBGa. Wygląda na to, że Tencent powinien skupić się właśnie na rozwoju wersji mobilnej, bo na PCtach liczba graczy drastycznie spada. Widać to na statystkach SteamCharts, które notują kilkuprocentowy spadek popularności z miesiąca na miesiąc.

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Tencent