Reklama
aplikuj.pl

Qualcomm zapowiada nowy układ przeznaczony do zegarków z WearOS

Z roku na rok rynek smartwatchy znacznie się powiększa, co oznacza, że nowe i jeszcze lepsze urządzenia potrzebują nowych i jeszcze lepszych układów. Teraz Qualcomm zapowiedział swój nowy chipset przeznaczony do zegarków z WearOS.

Obejrzyjcie „narodziny” nowego Qualcomm Snapdragon Wear

Nowe generacje sprzętów, niezależnie, czy mówimy o smartfonach czy laptopach, potrzebują coraz więcej wydajności, dzięki której te wszystkie nowe funkcje i technologiczne usprawnienia będą działać. Nie inaczej jest też w przypadku dynamicznie rozwijających się smartwatchy, z które z każdym rokiem dostają jeszcze więcej funkcjonalności.

Qualcomm opublikował zapowiedź swojego układu właśnie dla nowych inteligentnych zegarków. Niestety, sama zapowiedź nie zdradza nam zbyt wiele. Nie ujawnia nawet nazwy nadchodzącego chipsetu, więc nie wiemy, czy będzie to Snapdragon Wear 5100, czy może (tak jak w przypadku układów dla smartfonów) firma zdecyduje się zmienić nazewnictwo. Mówi się, że nadchodzący chipset może wykorzystywać konstrukcję MEP i MLP i powinien wprowadzić stosowne ulepszenia względem swoich poprzedników. Jakie? Tego (jeszcze) nie wiemy.

https://twitter.com/Snapdragon/status/1546872316864364544

Na materiale nie pokazano nawet daty premiery, ograniczając się do enigmatycznego „coming soon”, więc powinniśmy uzbroić się w cierpliwość i obserwować sytuację. Jeśli debiut nowego Snapdragon Wear nastąpi w kolejnych tygodniach, już niedługo powinniśmy usłyszeć na jego temat coś więcej.