Karty Radeon PowerColor Liquid Devil zaliczyły premierę

Karty Radeon PowerColor Liquid Devil, Radeon PowerColor Liquid Devil, karta PowerColor Liquid Devil

Wodny diabełek PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Devil pojawiał się już wcześniej nieoficjalnie, ale dopiero teraz oficjalnie poznaliśmy karty Radeon PowerColor Liquid Devil.

Radeon PowerColor Liquid Devil

Mowa dokładnie o dwóch kartach graficznych potraktowanych blokiem wodnym, czyli Radeonie RX 6900 XT i RX 6800 XT, które napędzają najnowsze rdzenie graficzne na bazie architektury RDNA 2 oraz pokaźny pokład 16 GB pamięci GDDR6. Jako że te modele należą do flagowych wydań, są zmuszone korzystać z wydajnych systemów chłodzenia, do których to obecne w serii Liquid Devil zalicza się z nawiązką.

Karty graficzne PowerColor Liquid Devil AMD Radeon RX 6900 XT i RX 6800 XT są wyposażone w potężną konfigurację sekcji zasilania, sprowadzającej się do faz 14+2 z najlepszym w branży DrMOS, a także kondensatorami o wysokiej zawartości polimeru. Ta kombinacja zapewnia większą wydajność i stabilność zasilania w porównaniu z fazą 13/12 znajdującą się w referencyjnej karcie AMD. Dzięki temu karty PowerColor Liquid Devil mogą obsługiwać moc ponad 400 W.

Względem referencyjnych kart, RX 6900 XT 16GB Liquid Devil zyskał fabryczny overclocking rzędu 5,1% (2365 MHz w trybie Boost), a RX 6800 XT 16GB Liquid Devil 4,9% (do 2360 MHz w trybie Boost). Z temperaturami walczy oczywiście zaawansowany blok wodny o podstawie z miedzi pokrytej niklem, o wygląd dba podświetlenie i ładnie wykończona obudowa razem z backplate.

Te dwie nowe karty Radeon PowerColor Liquid Devil zadebiutują na rynku 15 marca w zestawie z zestawem Devil Dye, czyli barwnikami do chłodzenia wodnego. Co do ceny, nawet nie ma co spekulować.