Reklama
aplikuj.pl

Radeon RX 6500 XT porażką? W Niemczech karta jest tak tania, jakby nikt nie chciał jej kupować

test ASRock Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming D 4GB OC, recenzja ASRock Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming D 4GB OC, opinia ASRock Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming D 4GB OC

Na długo przed premierą Radeon RX 6500 XT wiedzieliśmy, że w przypadku tej karty coś zdecydowanie „nie gra”, a test ASRock Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming D 4GB OC tylko to potwierdził. AMD mogło liczyć, że ten model, który ponoć nigdy nie miał trafić na rynek kart desktopowych, zostanie wyprzedany na pniu z racji braków, ale akurat te zaczęły się niwelować i tak oto obecnie w Niemczech Radeon RX 6500 XT jest tani, jak… karta, która rzeczywiście nigdy nie powinna istnieć.

Radeon RX 6500 XT w Niemczech można kupić zadziwiająco tanio… a my wcale się temu nie dziwimy

Radeon RX 6500 XT można zarzucić wiele, dlatego upewnijcie się dwa razy, zanim ją kupicie. Jeśli jednak zależy Wam na tym, żeby kupić dowolną nową kartę w możliwie najniższej cenie, to sklep Mindfactory w Niemczech ma coś dla Was. Sprzedaje bowiem wersję PowerColora karty Radeon RX 6500 XT w cenie zaledwie 169 euro w formacie ITX i 179 euro w formacie z dwoma wentylatorami, czyli kolejno 800 i 840 zł.

Czytaj też: Efekt sankcji na Rosję z kartami graficznymi w tle. Ukradli, chcieli sprzedać i wpadli

Oznacza to, że po odliczeniu niemieckiego 19% VATu te dwa modele sprzedają się znacznie poniżej poziomu MSRP, który wynosi 199 dolarów, czyli 850 zł. Gdyby takie ceny przełożyć z poletka niemieckiego na amerykański, ceny za te dwa modele wyniosłyby około 130$. O dobrym porównaniu z przeliczeniem na PLN nie ma co mówić, bo mamy zarówno wyższy VAT, jak i nie możemy powiedzieć wiele dobrego o stanie złotówki. AMD pozostaje mieć nadzieję, że Radeon RX 6500 XT w tak niskiej cenie znajdzie wiele klientów, którzy wybaczą mu bardzo, ale to bardzo dużo problemów.