Reklama

Spójrzcie na kartę Radeon RX 6900 XT LEGION, której i tak nie kupicie

Radeon RX 6900 XT LEGION

Menadżer ds. planowania produktów w Lenovo China Gaming Desktop ujawnił nową kartę Radeon RX 6900 XT LEGION, ale jej nie kupimy – nawet pomijając sytuację na rynku.

Lenovo Radeon RX 6900 XT LEGION

To zupełnie autorska karta graficzna RX 6900 XT z unikalnym laminatem, która może wręcz przytłoczyć formą, zajmującą aż trzy pełne sloty PCIe. Nowy układ chłodzenia obejmuje trzy wentylatory, ale pomimo całej rewolucyjności, Lenovo postawiło nie na potrójne zasilanie z 8-pinowych wtyczek, jak to zwykle rozwiązują inne firmy w tak topowych modelach, a na dwa 8-pinowe złącza. To z kolei sugeruje, ale wcale nie potwierdza, że Lenovo nie postarało się o fabryczne OC.

Czytaj też: Asus cały czas nie zapewnia wsparcia ResizableBAR dla Z390 i Z370

Karta Lenovo Radeon RX 6900 XT LEGION będzie dostępna tylko z fabrycznie zbudowanymi komputerami do gier Lenovo pod marką Legion. Jeśli jej ogólny projekt coś Wam przypomina, to nic dziwnego, bo design zapożyczono z referencyjnego modelu AMD Radeon VI, a główną różnicą jest kolor, jako że karta Lenovo ma ciemniejszy wygląd.

Czytaj też: Zalman Z8 to przewiewna obudowa komputerowa

Wiemy, że ten projekt karty będzie używany zarówno dla Radeona RX 6800 XT, jak i RX 6900 XT. Firma nie ogłosiła, kiedy te nowe karty będą dostępne w sprzedaży w formie zestawów PC.