Reklama

Radeon RX Vega 56 Nano Edition zawita na targi Computex

Radeon RX Vega 56 Nano

Miesiąc temu Powercolor, czyli panujący na wschodnim rynku producent ujawnił prototyp modelu Radeon RX Vega 56 Nano. Jednak był to wyłącznie kilkuminutowy pokaz, po którym i tak nie wiedzieliśmy za wiele. Ma to się jednak wkrótce zmienić.

Powercolor ujawnił bowiem, że odwiedzi tegoroczną edycję targów Computex w Tajwanie z małą niespodzianką. Jak możecie się domyślić mowa o istnej legendzie, którą jest miniaturowa edycja karty graficznej z układem Vega 56. Niestety nie będzie to zapowiadany wiele miesięcy temu model „Nano„, a „Nano Edition„, będący po prostu zmniejszoną konstrukcją spełniającą wymóg dopisku „Nano„. Zupełnie jak w przypadku Radeona R9 NANO.

Tradycyjnie możemy spodziewać się miniaturowego PCB i jeszcze mniejszego radiatora wspomaganego przez pojedynczy wentylator. Ciekawe, czy takie połączenie będzie miało racje bytu, bo energia dostarczana przez 8- i 6-pinową wtyczkę zasilania z pewnością nie zapewni Radeon RX Vega 56 Nano Edition najniższych temperatur. Możemy się spodziewać, że Powercolor obciął nieco zegary i ukrócił efektywność trybu Boost, ale na dokładną specyfikację przyjdzie nam poczekać do oficjalnej prezentacji na targach Computex.

Źródło: Guru3D