Miesiąc temu Powercolor, czyli panujący na wschodnim rynku producent ujawnił prototyp modelu Radeon RX Vega 56 Nano. Jednak był to wyłącznie kilkuminutowy pokaz, po którym i tak nie wiedzieliśmy za wiele. Ma to się jednak wkrótce zmienić.

Powercolor ujawnił bowiem, że odwiedzi tegoroczną edycję targów Computex w Tajwanie z małą niespodzianką. Jak możecie się domyślić mowa o istnej legendzie, którą jest miniaturowa edycja karty graficznej z układem Vega 56. Niestety nie będzie to zapowiadany wiele miesięcy temu model „Nano„, a „Nano Edition„, będący po prostu zmniejszoną konstrukcją spełniającą wymóg dopisku „Nano„. Zupełnie jak w przypadku Radeona R9 NANO.

Tradycyjnie możemy spodziewać się miniaturowego PCB i jeszcze mniejszego radiatora wspomaganego przez pojedynczy wentylator. Ciekawe, czy takie połączenie będzie miało racje bytu, bo energia dostarczana przez 8- i 6-pinową wtyczkę zasilania z pewnością nie zapewni Radeon RX Vega 56 Nano Edition najniższych temperatur. Możemy się spodziewać, że Powercolor obciął nieco zegary i ukrócił efektywność trybu Boost, ale na dokładną specyfikację przyjdzie nam poczekać do oficjalnej prezentacji na targach Computex.

Źródło: Guru3D

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!